Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców. Aktualizacja terminu
Komunikaty dla mediów

Nowy system gospodarowania odpadami – podsumowanie pierwszego tygodnia

1 lipca Gmina Miasta Gdyni, zgodnie z ustawą, przejęła obowiązki związane z zagospodarowaniem odpadów komunalnych od mieszkańców. Usługę odbioru odpadów powierzono wyłonionemu w drodze przetargu przedsiębiorstwu PRSP Sanipor. Z deklaracji złożonych przez gdynian wynika, że firma wywozowa musi odebrać odpady z 18 016 nieruchomości zamieszkanych, co przekłada się na 15 700 punktów wywozowych.
 
Pierwszy tydzień wdrażania nowego systemu odbioru odpadów komunalnych przebiegł zgodnie z założeniami. W całym tygodniu zgłoszono tylko 180 przypadków nieodebrania odpadów zgodnie z harmonogramem. Przyczyny braku odbioru były następujące:
- brak dostępu do miejsc ustawienia pojemników spowodowany zamknięciem pergoli lub zastawienie pergoli śmietnikowych parkującymi samochodami;
- pominięcie pergoli przez ekipy wywozowe;
- przesunięcia w harmonogramie odbiorów, wynikające z dużo większej niż zakładana ilości odpadów.
 
Wspólnie z firmą wywozową oraz zarządcami nieruchomości Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni pracuje nad wyeliminowaniem takich sytuacji, aby w kolejnych tygodniach mieszkańcy Gdyni mieli zapewnioną najwyższą jakość usług związanych odbiorem odpadów komunalnych.
 
Wszelkie informacje można otrzymać, dzwoniąc na numer infolinii: 58 77 23 500 oraz pisząc na adres poczty elektronicznej: smieciodnowa@gdynia.pl
 

  • ikonaOpublikowano: 08.07.2013 00:00
  • ikona

    Autor: Bartosz _Matejko (2009)

ikona