Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców
Komunikaty dla mediów

Nurkowie wysprzątali morskie dno w Gdyni

Laptop, kamera, telefony komórkowe, antena satelitarna... Brzmi jak spis ewidencji sklepu z elektroniką? Nic bardziej mylnego - wszystkie te przedmioty wyłowili nurkowie podczas akcji Eko-Nurkowy Dzień.
                       
Ponad 150 płetwonurków 13 października przeczesywało dno wód Zatoki Gdańskiej w okolicach Mariny Gdynia, Basenu Prezydenta, Plaży Śródmieście i Bulwaru Nadmorskiego. Wyciągnięto 1,5 tony śmieci wśród których dominowały puszki, butelki i opony. Sprzątający nurkowie wyłowili też dużo sprzętu elektronicznego - laptop, kamerę, wiele telefonów komórkowych czy... antenę satelitarną. Jednak największe zdziwienie sprzątających wzbudziło znalezienie... latarni ulicznej. Pocieszające jest to, że ilość śmieci w porównaniu z rokiem ubiegłym jest znacznie mniejsza - cieszy się Sebastian Borek, pomysłodawca akcji.
 
Eko-Nurkowy Dzień to spore przedsięwzięcie logistyczne, które zabezpieczało 50 osób, w tym ratownicy WOPR, ratownicy medyczni, chronometrażyści. W odwodzie pozostawały 4 łodzie ratownicze, łódź policyjna i karetka pogotowia. 
 
Eko-Nurkowy Dzień odbył się w Gdyni już po raz czwarty. Akcję, nad którą patronat honorowy objął Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, organizują wspólnie Centrum Nurkowania i Turystyki Aktywnej TICADA oraz Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji.
 
 

  • ikonaOpublikowano: 17.10.2012 00:00
  • ikona

    Autor: Krzysztof _Romański (2012)

ikona