Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców
Komunikaty dla mediów

O rozwoju obszarów metropolitalnych – międzynarodowo w Gdyni

Międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Zarządzanie rozwojem obszarów metropolitalnych" z udziałem autorytetów ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Portugalii i Polski odbędzie się w dniach 17-19 maja w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni (al. Zwycięstwa 96/98). Początek w czwartek o godz. 12.00.


Podczas konferencji zostaną poruszone kwestie: zarządzania przestrzenią, budowania i wdrażania strategii rozwoju obszarów metropolitalnych z uwzględnieniem zagadnień społeczno-ekonomicznych, instytucji i form zarządzania metropolią. Uczestnicy omówią modele zagraniczne, a także możliwość zastosowania ich w Polsce. Istotna częścią programu będzie pierwsze Trójmiejskie Forum Metropolitalne, stanowiące IV edycję forum organizowanego dotychczas przez wrocławski oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich (19 maja, godz. 12.30-14.30).

Głównym celem spotkania jest zebranie materiału, który posłuży do dalszych prac, a także stworzenia publikacji i rekomendacji dla władz rządowych i samorządowych.

Kontakt do organizatorów:
Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział Gdańsk, Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej, dr hab. inż. arch. Piotr Lorens (tel. +48 605 433 885, e-mail: plorens@pg.gda.pl , plorens.pg@gmail.com ), dr inż. arch. Sławomir Ledwoń (tel. +48 502 075 512, e-mail: sled@pg.gda.pl , slawomir.ledwon@gmail.com ).

  • ikonaOpublikowano: 16.05.2012 00:00
  • ikona

    Autor: Bartosz _Matejko (2009)

ikona