Nagroda główna w konkursie „Gdynia w 30 sekund" już w rękach zwycięzcy. iPhone'a 4s Kacprowi Banaszczykowi, autorowi filmu „Najważniejsze cechy Gdyni. Od wioski rybackiej do miasta biznesu", wręczył w środę (23 maja) prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Uczestnicy konkursu „Dziennika Bałtyckiego" oraz serwisu Gdynia.naszemiasto.pl, organizowanego wspólnie z Miastem Gdynia, mieli za zadanie nakręcić za pomocą telefonu komórkowego maksymalnie 30-sekundowy film o mieście. Mogli pokazać codzienne życie - wybrane miejsce, sytuację lub wydarzenie, które jest charakterystyczne dla Gdyni i dobrze oddaje klimat miasta lub też zaaranżować krótką scenkę z udziałem znajomych. - Długo myśleliśmy nad koncepcją, bo ciężko jest przedstawić Gdynię w tak krótkim czasie jak 30 sekund. Postanowiliśmy pokazać to, jak miasto powstawało, w formie żartu, ponieważ to wydawało się nam najłatwiejsze i zarazem najciekawsze. Ważne też było miejsce i tło filmu - podkreślił Kacper Banaszczyk, który nagrodę odebrał wraz z kolegami. - Serdecznie gratuluję zwycięzcom. Takie materiały to powiew nowości i tego, co nas zapewne czeka w przyszłości, gdy filmy w internecie mogą nawet zastąpić telewizję - powiedział prezydent Wojciech Szczurek. W konkursie wyróżnieni zostali także Łukasz Stramek za film „Przystań jachtowa" oraz Adam Szulecki za „Podróż do domu". Zwycięski film można obejrzeć na stronie internetowej: http://gdynia.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1416307,gdynia-rozstrzygniecie-konkursu-gdynia-w-30-sekund,id,t.html#6586b626cd9f1e56,1,3,4. Zdjęcia z środowego spotkania w serwisie foto. Opublikowano: 25.05.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)