Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców. Aktualizacja terminu
Komunikaty dla mediów

Ostatnia noc z basketem

Korty Arki po raz ostatni tego lata zamienią się w Rucker Park, nazywany  „mekką nowojorskiej koszykówki" - w nocnej odsłonie. Dzisiaj, 24 sierpnia, na boiskach przy ul. Ejsmonda w Gdyni rozegrany zostanie turniej Basket Nocą.

Impreza jest wspólną inicjatywą Trójmiejskiej Ligi Koszykówki, klubu Startu Gdynia oraz GTK Start Gdynia. Czteroosobowe drużyny zagrają w sobotę, 24 sierpnia, od godz. 17.00 do późnych godzin nocnych. Akcje zawodników pod koszem mogą zaskoczyć podobnie jak nazwy ekip. Zagrają m.in.: Izolator Boguchwała, Szybcy i Zdesperowani, Harda Banda, Chilli Po Pierogu, Gustowne Bryczesy.

Impreza przedsezonowej koszykówki cieszy się wielką popularnością - w obu poprzednich edycjach uczestniczyło ok 1000 osób. Wyjątkowy charakter turnieju doceniają i kibice, wśród których są znani koszykarze z Przemysławem Frasunkiewiczem na czele, a także zawodnicy. Przy Ejsmonda grali m.in. tacy zawodnicy Tauron Basket Ligi, jak: Przemysław Zamojski, Mateusz Nitsche, Łukasz Ratajczak, Marcin Malczyk czy Grzegorz Kukiełka.
 
Rywalizacja toczy się na najwyższym poziomie, ale atmosfera daleka jest od napiętej. Przypomina raczej piknikową - nie brakuje grilla i dobrego hip-hopu, a na widowni  wspaniale czują się rodziny w komplecie, również z małymi dziećmi.

  • ikonaOpublikowano: 24.08.2013 00:00
  • ikona

    Autor: Bartosz _Matejko (2009)

ikona