Do 31 sierpnia w gdyńskiej Galerii-pl (ul. Abrahama 27A) oglądać można wystawę fotografii Ewy Andrzejewskiej „W mieście". Fotografie artystki przedstawiają miejskie pejzaże. Autorka mówi o swoich pracach: „tak naprawdę, to są moje pamiątkowe zdjęcia z samotnych spacerów... Nie szukam niczego nowego. Nie czuję potrzeby odkrywania czegokolwiek. Czuję jednak potrzebę fotografowania". Ewa Andrzejewska urodziła się w 1959 roku we Wrocławiu. Jest absolwentką Wyższego Studium Fotografii w Warszawie. Należy do ZPAF. Od kilkunastu lat wspólnie z Wojciechem Zawadzkim kieruje programem Galerii „Korytarz" w Jeleniogórskim Centrum Kultury, Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej. Współorganizuje Wyższe Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Organizuje plenery i Biennale Fotografii Górskiej. Autorka licznych wystaw indywidualnych, brała udział w wielu ważnych wystawach zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzealnych, m.in.: Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Fotografii ODENSE w Danii. Wystawę można oglądać codziennie od poniedziałku do niedzieli po wcześniejszym kontakcie telefonicznym, tel. 504 339 568.fotografie Ewy Andrzejewskiej: Warszawa 1998, Kraków 1998, Jelenia Góra 1999 Opublikowano: 29.06.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)