Setki litrów farby, spreje, wałki, pędzle i mnóstwo koloru - 22 czerwca 2013 r. (sobota) w Gdyni rusza trzecia edycja festiwalu murali Traffic Design. Czołówka polskiego i światowego streetartu odmieni wybrane miejskie budynki. Artyści tworzyć będą murale w obrębie ulic: Waszyngtona, Derdowskiego, Portowej, Św. Piotra. Powstanie także galeria plakatu społecznego na Węźle Pokoju. W festiwalu wezmą udział znani lokalni i ogólnopolscy twórcy, a także około 40 artystów z całego świata. Będą to m.in.: Kislow z Ukrainy, GR170 z Hiszpanii, Pisa 73 oraz Czarnobyl z Niemiec, Prozak z Brazylii czy Remi Rough z Londynu. Nie zabraknie też gości z Grecji, Białorusi i Włoch. Po raz pierwszy pojawią również Nawer, Mrufig i Gregor Gonsior. Choć oficjalnie festiwal rozpocznie się w sobotę, to niektórzy artyści nie mogli się powstrzymać i już przystąpili do działania. Pierwsze efekty ich pracy można podziwiać przy ul. Żeromskiego 18, gdzie Remi Rough (Wielka Brytania) oraz Nawer (Polska) stworzyli abstrakcyjny mural na ścianie gazowni. Festiwal potrwa do 12 lipca. Jego inicjatorem jest Stowarzyszenie Traffic Design, które powstało z połączenia umiejętności i zainteresowań streetartowców, grafików, architektów, urbanistów, malarzy, a także działaczy społecznych. Cel - polepszyć estetykę przestrzeni publicznych. Więcej informacji: http://www.trafficdesign.pl/ i www.facebook.com/trafficdesign. Kontakt: Natalia Kaczor, tel. 504 506 782, e-mail: nataliakaczor@gmail.com. Opublikowano: 19.06.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)