Jutro (6 czerwca) PKP uruchomi nowe połączenie z Gdyni do Berlina. Pierwszy Express wyruszy o godz. 6.06. Jego pasażerowie przejdą przez główne drzwi dworca, który będzie już otwarty po niespełna dwóch latach gruntownej przebudowy. „Berlin - Gdynia Express", obsługiwany przez spółkę PKP Intercity, kursować będzie codziennie. O godz. 13.12 pociąg przyjedzie do stolicy Niemiec. Po drodze zatrzyma się m.in.: w Sopocie, Gdańsku, Tczewie, Bydgoszczy, Gnieźnie, Poznaniu i Frankfurcie. Z Berlina Express będzie wyjeżdżał o godz. 15.40, a do Gdyni dotrze o godz. 22.38. Bilety dostępne w systemie internetowej sprzedaży e-IC na stronie: http://intercity.pl/pl/. W budynku gdyńskiego dworca na pasażerów czekać będą: znany już z Miejskiej Informacji fotoplastikon, w którym znajduje się prawie cała historia gdyńskiej kolei oraz bogata dokumentacja fotograficzna i filmowa modernizacji, a także wystawa zdjęć z rewitalizacji dworca. UWAGA! Dziennikarzy zapraszamy jutro (6 czerwca) o godz. 10.30 do holu dworca na briefing prasowy z udziałem prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, projektantów i wykonawców remontu, a także pracowni konserwatorskiej. Fotoreporterzy będą mogli sfotografować wszystkie zakątki dworca. Od PKP wiemy również, że dworzec zostanie otwarty - bez fanfar i przecinania wstęg - dzisiaj wieczorem. Kontakt: Łukasz Kurpiewski, rzecznik prasowy Grupy PKP, tel. (22) 474 90 16, 607 081 637, e-mail: l.kurpiewski@pkp.pl. Opublikowano: 05.06.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)