Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna" wystąpi w najbliższą niedzielę (8 lipca) w Teatrze Miejskim w Gdyni (ul. Bema 26). Początek - godz. 18.00. W programie wiązanka pieśni i tańców z Wileńszczyzny oraz „Wieczorynka w Skrobuciszkach", czyli artystyczny program w klimacie wiejskiej zabawy podwileńskiej lat międzywojennych. Reprezentacyjny Polski Zespół Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna" został założony w 1980 r. Na scenie prezentuje nie tylko pieśni i tańce wileńskie, ale także innych narodowości, od wieków zamieszkujących tereny Wileńszczyzny, m.in. białoruskie, rosyjskie, ukraińskie, żydowskie czy cygańskie. Zespół występował w: Polsce, Belgii, Holandii, Francji, Niemczech, Anglii, Austrii, Włoszech, Watykanie, Stanach Zjednoczonych i Australii. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Centrum Kultury w Gdyni (ul. Łowicka 51), Księgarni Vademecum (ul. Świętojańska 5) oraz w Teatrze Miejskim na godzinę przed koncertem. plakat koncertu Opublikowano: 05.07.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)