12 kwietnia 2013 r. (piątek) o godz. 19.00 w Centrum Kultury w Gdyni (ul. Łowicka 51) odbędzie się premiera spektaklu „Maszyneria Mitu" w reżyserii Tomasza Podsiadłego. Kolejne przedstawienia 13 kwietnia 2013 r. (sobota) o godz. 19.00 oraz 14 kwietnia 2013 r. (niedziela) o godz. 17.00. Twórcy spektaklu Maszyneria Mitu postanowili powrócić do mitologii greckiej po to, by pokazać jak bliskie są nam odległe w czasie historie znane z lekcji języka polskiego. W swoim spektaklu starają się udowodnić jak wciąż uniwersalne są opowieści o Demeter, Dedalu i Zeusie. Pragną przypomnieć, że współcześni wciąż mogą przejrzeć się w micie niczym w lustrze, dlatego na scenie przedstawiają cierpiącą matkę, agresywnego nastolatka, szukającą miłości dziewczynę, zapracowanego mężczyznę, uwięzionego w własnych projektach twórcę... i herosa, który żyje w każdym z nas, musimy go tylko odnaleźć. Bilety w cenie: 30/25 zł. Więcej informacji o spektaklu na stronie internetowej: http://www.ckgdynia.pl/. UWAGA! Dzisiaj, 11 kwietnia 2013 r., o godz. 19.00 odbędzie się próba medialna, na której będzie możliwość zrobienia materiału foto i wideo, jak również przeprowadzenia rozmowy z twórcami. zdjęcia w serwisie foto: http://www.gdynia.pl/dlamediow/7031_84337.html plakat do pobrania Opublikowano: 11.04.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)