Rekordowa liczba zawodników ukończyła Bieg Niepodległości w Gdyni, który odbył się 11 listopada. Linię mety minęło 2885 osób! Uczestnicy 15. edycji biegu rozgrywanego w ramach Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych pokonali 10-kilometrową trasę, składającą się z dwóch pętli. Wystartowali sprzed Akwarium Gdyńskiego i pobiegli ul. Świętojańską, al. Marsz. Piłsudskiego, Bulwarem Nadmorskim i al. Jana Pawła II. Wśród mężczyzn z czasem 30 minut i 1 sekunda zwyciężył 16-letni Sergii Rybak z KKB Finisz Kalisz. Wśród kobiet triumfowała Dominika Nowakowska z LKB im. Braci Petk Lębork. 27-letnia zawodniczka ukończyła bieg w czasie 35 minut i 20 sekund. Ostatni uczestnik zawodów przybył na metę po 1 godzinie 53 minutach i 43 sekundach. Wszystkie osoby, które przebiegły cała trasę, otrzymały pamiątkowy medal. Przed biegiem odbył się Marsz Niepodległości na dystansie ok. 3 km, który ukończyło 265 osób, a także biegi młodzieżowe. Do mety dobiegło 511 uczniów. Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na przyszłoroczny cykl Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych, który tradycyjnie składać się będzie z: Biegu Urodzinowego - 9 lutego, Biegu Europejskiego - 11 maja, Nocnego Biegu Świętojańskiego - 22 czerwca, Biegu Niepodległości - 11 listopada. Zawodom towarzyszyć będą także marsze nordic walking. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.gosirgdynia.pl/. Opublikowano: 12.11.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)