Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców. Aktualizacja terminu
Komunikaty dla mediów

Rozsmakuj się w Weekendzie Kulinarnym. Po raz szósty

Makarony, owoce morza, steki, zupy i desery. To tylko niektóre potrawy, których będzie można spróbować w 20 gdyńskich restauracjach podczas VI Weekendu Kulinarnego w Gdyni. Jednak rajd po knajpach, to nie jedyna atrakcja, jaka nas czeka w dniach od 26 do 28 września. 
 
Weekend rozpocznie się w piątek o godzinie 11.00 spacerem kulinarnym po gdyńskiej Hali Targowej. Po drodze warto się zatrzymać w części łukowej, gdzie odbędą się pokazy live cooking, a także warsztaty kulinarne. Na zajęcia z gotowania można się również wybrać do Centrum Kultury i Rozrywki Gdynia Waterfront, do restauracji COCO, gdzie Janusz Arrasz propagator zdrowego żywienia, poprowadzi warsztaty, na których pokaże, że to co zdrowe może być pyszne, a co pyszne zdrowe.   
 
Jednak to na co wszyscy czekają w związku z Weekendem Kulinarnym są Happy Hours w 20 gdyńskich restauracjach. W promocyjnej cenie 5 złotych zjemy dania z kuchni orientalnej, indyjskiej, amerykańskiej, francuskiej i oczywiście bardzo popularnej u nas kuchni włoskiej. Warto się więc zapoznać z harmonogramem Happy Hours na stronie http://www.kulinarnagdynia.pl/26_28_wrzesnia_zapraszamy_na_weekend_kulinarny_w_gdyni.html i ustalić sobie plan tak, żeby rajd po restauracjach biorących udział w Weekendzie Kulinarnym był jak najbardziej udany. 
 
W każdej restauracji biorącej udział w wydarzeniu dostaniemy naklejkę. Zebranie trzech upoważnia nas do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym. Naklejki z danymi kontaktowymi będzie można wrzucać do specjalnej skrzynki w gdyńskim InfoBoxie (ul. Świętojańska 30). Tutaj też w niedzielę, o godzinie 15.30 poznamy laureatów tego konkursu, tak jak i zwycięzców Gdyńskiego Przysmaku 2014, którego tematem przewodnim były w tym roku dary lasu i ogrodu.
 
 
Weekend Kulinarny, to również spotkania z X muzą. Filmy o tematyce kulinarnej zostaną zaprezentowane w InfoBoxie. W piątek o godzinie 18.00 zobaczymy dokument Kucharze historii. Film opowiada o tych, którzy na polach bitew zajmowali ostatnie miejsca w wojskowych szeregach, znaczyli bardzo dużo. Jak pokazuje historia wojskowi kucharze pełnili nie mniejszą rolę niż miecze i karabiny, pośrednio doprowadzając do wygrania walki. W sobotę o 18.00 czas na komedię Faceci od kuchni. W roli głównej Jean Reno jako uznany kucharz, który walczy z innym szefem, specjalizującym się w kuchni molekularnej. Trzeci filmowy dzień o 16.00 otwiera Julie i Julia z brawurową rolą Meryl Streep, wcielającą się w postać Julii Child, znanej na całym świecie kucharki, autorki książek kulinarnych i propagatorki francuskiej kuchni.

Kontakt: Witold Okun, Agencja Rozwoju Gdyni,  e-mail: witold.okun@arg.gdynia.pl, tel.: 58 669 70 04.

  • ikonaOpublikowano: 25.09.2014 00:00
  • ikona

    Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)

ikona