Komunikaty dla mediów

Rozsmakuj się #wGdyni

Między innymi tych potraw będzie można spróbować podczas 10. Weekendu Kulinarnego w Gdyni

Między innymi tych potraw będzie można spróbować podczas 10. Weekendu Kulinarnego w Gdyni

Smakosze i miłośnicy dobrej kuchni będą mogli wybrać się w kulinarną podróż po Gdyni. Będzie smacznie i aromatycznie. Dania degustacyjne, happy hours i konkursy – to atrakcje 10. edycji Weekendu Kulinarnego. Od 24 do 26 sierpnia z różnymi smakami miasta będzie można zapoznać się w 30 gdyńskich restauracjach.

W ramach 10. Weekendu Kulinarnego będzie można odbyć prawdziwy rajd po gdyńskich restauracjach, a do tego wygrać nagrody. Wszyscy głodni kulinarnych doznań powinni już przygotowywać swoje kubki smakowe na to wydarzenie. Szefowie kuchni z lokali znajdujących się na Szlaku Kulinarnym Centrum Gdyni przygotują to, co najlepsze. Potrawy będą się opierać na kompozycjach ze świeżych składników prosto od dostawców z Kaszub. Kucharze stworzą mini dania degustacyjne oparte na tym, co wyróżnia ich restauracje, a jednocześnie zaprezentują esencję smaków Gdyni. To autorskie menu zadowoli wszystkich miłośników dobrej kuchni, a do tego będzie na każdą kieszeń. Ceny dań degustacyjnych to 5 i 10 złotych. To okazja do tego, by odwiedzić kilka restauracji i za kilkadziesiąt złotych spróbować ulubionych lub zupełnie nowych potraw oraz poznać różnorodność oferty kulinarnej gdyńskich lokali.Promocyjne ceny dań degustacyjnych obowiązywać będą podczas happy hours. Każda restauracja, która bierze udział w akcji, w poszczególne dni ma z góry ustalone godziny, kiedy można zjeść tam niedrogo.  Poniżej prezentujemy mapkę miejsc i happy hours.To jednak nie wszystko. Oprócz smakowych wrażeń będzie jeszcze można wziąć udział w konkursach i wygrać: vouchery do restauracji, kosze upominkowe, poduszki z motywem morskim czy torby od Mana Mana.

Pierwszy konkurs to rajd po gdyńskich restauracjach. Aby wziąć w nim udział należy, w dniach od 24 do 26 sierpnia, kupić danie w ramach happy hours w co najmniej trzech różnych restauracjach. Za zakup jednej potrawy, uczestnik otrzymuje naklejkę – każda restauracja ma inną. Po zebraniu trzech naklejek z trzech różnych lokali, trzeba je nakleić na kupon konkursowy – dostępny w restauracjach lub w recepcji gdyńskiego InfoBoksu, przy ul. Świętojańskiej 30. Kupon należy wrzucić do urny, która znajduje się w InfoBoksie, w godzinach jego otwarcia. W konkursie nie ma ograniczeń. Można wrzucić dowolną ilość kuponów. Zwycięzcami zostaną trzy osoby z największą liczbą zgłoszeń. Ogłoszenie wyników odbędzie się w poniedziałek, 27 sierpnia

Swoich sił można też spróbować w konkursie instagramowym. Zasady są proste. Wystarczy zrobić zdjęcie, na którym będzie widać, jak bawiliście się podczas Weekendu Kulinarnego. Może to być selfie czy fotografia dania itp.. Im kreatywniej, tym lepiej. Zdjęcie należy wstawić na własny profil na Instagramie, oznaczyć @kulinarnagdynia i dodać hashtag #kulinarnyrajdgdynia. Autorzy najciekawszych zdjęć wygrają nagrody.

W happy hours biorą udział: Aleja 40, Białe Wino i Owoce Gdynia, Bliżej, Bollywood Lounge Gdynia, Chwila Moment, Dodo Roti, Restauracja Dwa w Jednym - '2w1', Pizzeria Francesco, Hanoi Pho, Jedz, Pij, Tańcz, Kandelabry Premium Pub – multitap, Kapitan Cook, Kofeina, Lolo Thai Jolo, Mała Ukraina, Marmolada Chleb i Kawa, Ogniem i Piecem Gdynia, Pieterwas Krew i Woda, Piqniq, Polski Smak, Restauracja Polski Smak, Pyra bar Gdynia, Róża Wiatrów, Tako, Tapas Barcelona, Tawerna, Tokyo Sushi Bar, Winestone Hotel Mercury Gdynia, Trafik Jedzenie&Przyjaciele, Vertigo Restobar i Zielony Rower.

  • ikonaOpublikowano: 21.08.2018 10:21
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 13.07.2023 14:31
  • ikonaZmodyfikował: Estera Grubert
ikona