Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców. Aktualizacja terminu
Komunikaty dla mediów

Rusz głową – Wyspa Zagadek 2013

Rozpoczął się 13. Ogólnopolski Konkurs Twórczego Używania Umysłu - Wyspa Zagadek 2013 dla uczniów IV-VI klas szkół podstawowych i I klas gimnazjów (młodsza i starsza grupa wiekowa). Warto pamiętać, że konkurs narodził się w Gdyni.


Konkurs ma na celu zainspirowanie uczniów twórczym myśleniem. Warunkiem uczestnictwa w jego I etapie jest udzielenie odpowiedzi na 5 pytań i przesłanie ich na adres biura konkursu.


Każdy z uczestników startuje w konkursie indywidualnie, po wcześniejszym zgłoszeniu jego udziału przez szkolnego opiekuna konkursu.


TERMINARZ I ETAPU KONKURSU:
1. Do 8 kwietnia 2013 r. szkolny opiekun konkursu powinien przesłać zgłoszenie udziału uczniów na adres biura organizacyjnego. Zgłoszenie powinno zawierać klasę oraz imiona i nazwiska uczestników, dane kontaktowe opiekuna oraz podpis i pieczątkę dyrektora szkoły.
Niezgłoszenie uczniów w terminie oznacza, że prace nie będą sprawdzane przez jury konkursu.

2. Do 22 kwietnia 2013 r. (liczy się data stempla pocztowego) należy przesłać prace na adres:

BIURO ORGANIZACYJNE KONKURSU WYSPA ZAGADEK
81-881 Sopot, ul. Kolberga 15


Zakwalifikowani do finałów krajowych uczniowie otrzymają do 6 czerwca 2013 r. stosowne zaproszenia.


Nagrodą dla laureatów finałów krajowych jest wyjazd do szwedzkiego Ośrodka Doświadczeń i Kształcenia Twórczego Kreativum w Karlshamn.


Autorem konkursu jest Marian Chwastniewski, a opiekę naukową sprawuje profesor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Teresa Bauman.


PYTANIA KWALIFIKACYJNE I ETAPU:
1. Kim jesteś? Spróbuj opisać siebie, a w odpowiedzi podaj jedno lub kilka zdarzeń ze swojego życia.
2. Przemyśl i sprawdź, co bardziej współpracuje ze sobą: oczy i ręce czy oczy i usta? W jakich sytuacjach taka współpraca zachodzi? Podaj kilka przykładów.
3. Przeprowadź badanie. Znajdź spokojne miejsce, zastanów się i spróbuj odnaleźć w pamięci jedno wspomnienie, w którym pojawi się równocześnie obraz, dźwięk i zapach. Wyniki swoich poszukiwań zapisz (możesz spróbować kilkukrotnie).
4. Jesteś od 9 lat samotnie jak Robinson Cruzoe na wyspie i przyszedł taki dzień, kiedy dotarło do Ciebie, że nie przepłynie obok tej wyspy żaden statek. Co wtedy zrobisz? Opisz jak będzie przebiegało Twoje myślenie i jakie działania podejmiesz.
5. Napisz jak przebiegała Twoja praca nad tymi pytaniami i jak doszło do napisania odpowiedzi.


Więcej informacji na stronie internetowej: www.wyspa.org.pl.

  • ikonaOpublikowano: 29.03.2013 00:00
  • ikona

    Autor: Bartosz _Matejko (2009)

ikona