Rozpoczęła się III edycja Nagrody im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. Zgłoszenia można przesyłać do 10 marca 2014. Nagroda zostanie przyznana w 4 kategoriach – dziennikarz polonijny, dziennikarz krajowy publikujący na tematy polonijne, dziennikarz zagraniczny publikujący na temat Polonii i redakcja medium polonijnego. Zgłoszenia można przesyłać do 10 marca 2014 do północy (czasu polskiego) wyłącznie przy wykorzystaniu formularza on-line na stronie nagrody. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wybierze jury, w skład którego wchodzą dziennikarze zajmujący się tematyką międzynarodową, przedstawiciel rodziny Macieja Płażyńskiego, Marszałka Senatu RP, Ministra Spraw Zagranicznych oraz Muzeum Emigracji.Wręczenie nagrody odbędzie się 12 kwietnia 2014 w Gdyni. Radę Nagrody tworzą przedstawiciele rodziny Macieja Płażyńskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska, Prezydenta Miasta Gdyni, Prezydenta Miasta Sopotu, Press Clubu oraz Fundacji Pomorskiej. Przypomnijmy, w ubiegłych latach laureatami zostali między innymi Andrzej Pisalnik z redakcji wydawanych na uchodźstwie „Magazynu Polskiego” i „Głosu znad Niemna” oraz „Rzeczpospolitej”, Tomasz Deptuła z redakcji nowojorskiego „Nowego Dziennika” oraz Maria Stepan z redakcji „Wiadomości” TVP 1.Organizatorem Nagrody jest Fundacja Press Club, we współpracy z Fundacją Pomorską założoną przez Macieja Płażyńskiego.Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz informacje o nagrodzie znajdują się na stronie nagrodaplazynskiego.pl/.Kontakt: Press Club Polska, tel.: 22 828 50 44. Opublikowano: 26.02.2014 00:00 Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)