W poniedziałek (2 grudnia) o godzinie 17.00, w Centrum Konferencyjnym Parku Naukowo – Technologicznego w Gdyni odbędzie się spotkanie samorządowców z Forum NORDA w sprawie budowy Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiasta. Na spotkanie przybędą przedstawiciele kilkudziesięciu samorządów z Północnych Kaszub, a także liczni parlamentarzyści oraz przedstawiciele administracji centralnej. Zaproszeni zostali również marszałek i wojewoda Pomorski. Spotkanie ma posłużyć zrelacjonowaniu dotychczas podejmowanych kroków, w szczególności działań posłów, a także zapowiedzi posiedzenia zespołu sejmowego dotyczącego sprawy OPAT-u. Wydarzenie to zaplanowano na 5 grudnia. Przedstawiona również zostanie nowa koncepcja kwalifikacji drogi, która ma umożliwić od dawna oczekiwane finansowanie z budżetu centralnego. Kontakt: Katarzyna Spychała, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Gdyni, e-mail: katarzyna.spychala@arg.gdynia.pl, tel.: 58 732 85 86, 663 408 363 Opublikowano: 02.12.2013 00:00 Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)