Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców. Aktualizacja terminu
Komunikaty dla mediów

Samorządowcy Pomorza 2014 wyróżnieni

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zwyciężył w kategorii „Prezydent Pomorza" samorządowego plebiscytu Dziennika Bałtyckiego. 24 kwietnia, wraz z pozostałymi laureatami, odebrał medal i statuetkę podczas uroczystości w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.
 
To największy tego typu konkurs organizowany przez gazetę - w 144 kategoriach zgłoszono 2400 kandydatów, na których oddano w sumie 80 tysięcy głosów. Czytelnicy wybierali najlepszych między innymi w kategorii prezydent, burmistrz, starosta, wójt i radny.
 
Jako samorządowcy mamy wielkie szczęście, ponieważ wykonujemy pracę, która nas uskrzydla. Pracę na rzecz społeczności lokalnej polegającą między innymi na rozwiązywaniu jej problemów czy realizacja marzeń. Samorząd jest specyficzny, ponieważ przede wszystkim jest społeczny, dedykowany obywatelom, a nie polityczny. A w tak sympatycznych chwilach jak dziś możemy poczuć, że nasza praca jest dobrze oceniana przez mieszkańców - powiedział prezydent Gdyni Wojciech Szczurek
 
Dodajmy, że wśród wyróżnionych gdyńskich samorządowców znalazł się także Ireneusz Bekisz, który zdobył najwięcej głosów w kategorii „Radny na medal".
 
Patronem głosowania, które trwało od 14 lutego do 15 marca był marszałek Pomorza, Mieczysław Struk, który zauważył, że plebiscyt jest przede wszystkim hołdem dla idei samorządności. Wśród wielu reform, które zostały wprowadzone po roku 1989, reforma samorządowa jest jedną z najtrafniejszych i najbardziej udanych.  Plebiscyt także zwraca naszą uwagę na problematykę samorządu, przypomina, że jesteśmy wspólnotą i krok po korku budujemy społeczeństwo obywatelskie - podkreślił marszałek.

Zdjecie z uroczustości, fot. Sebastian Drausal - fot.1, fot.2, fot.3.

  • ikonaOpublikowano: 24.04.2014 00:00
  • ikona

    Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)

ikona