O "Marszu śledzia" pisze się nawet w podręcznikach szkolnych. Tym bardziej zachęcamy do udziału w jego XIV edycji, 16 sierpnia br. Do końca maja trwają elektroniczne zapisy. Trasa jak zawsze prowadzi z Kuźnicy do Rewy, w poprzek Zatoki Puckiej. „Zgodnie z zasadami przyjętymi w 2008 roku, udział w wydarzeniu może wziąć tylko 100 osób. Zainteresowanie jest dużo większe. W ubiegłym roku chętnych było 927” – wylicza organizator dr Radosław Tyślewicz. „Losowanie odbywa się według parytetów, czyli jest określona liczba miejsc dla nowicjuszy, kolejna dla weteranów, czyli tych którzy szli z nami przynajmniej raz i osobna pula dla osób z uprawnieniami ratownika WOPR” – dodaje. Wśród wszystkich zainteresowanych zostanie przeprowadzone losowanie, którego wyniki ujawnione zostaną na początku czerwca.Marsz śledzia stał się na tyle rozpoznawalnym wydarzeniem, że informacja o nim znalazła się w gimnazjalnych podręcznikach do geografii. Co ważne, przeprawa ma zgodę z Urzędu Morskiego w Gdyni i tradycyjnie jest wspierana przez lokalną społeczność oraz władze samorządowe z burmistrzem Jastarni i wójtem Kosakowa na czele. Zatem jest w pełni legalna.W tym roku oprócz samego przejścia, zorganizowane zostaną Dni Śledzia, czyli dwudniowy festyn rekreacyjno-sportowy rozgrywany po części w Kuźnicy, a po części w Rewie. Po raz pierwszy jedną z zaplanowanych atrakcji są rejsy łodziami rybackimi, z których będzie można obserwować śmiałków przeprawiających się przez Zatokę Pucką – zachęca Tyślewicz. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.marszsledzia.pl oraz na fanpage’u na FB. Kontakt: dr Radosław Tyślewicz, tel.: 609 229 208.Nowy logotyp "Marszu śledzia" - pobierz,Zdjęcie, fot. arch. R. Tyślewicza - pobierz. Opublikowano: 12.03.2014 00:00 Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)