Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców. Aktualizacja terminu
Komunikaty dla mediów

Spotkaj się z koszykarkami na... plaży

Pod nazwą Riviera Gdynia występować będą w nadchodzącym sezonie gdyńskie koszykarki. W akcji na parkiecie nasze zawodniczki zobaczymy dopiero we wrześniu, ale już w sobotę można je spotkać... na plaży. Oficjalna prezentacja drużyny 31 sierpnia 2013 r. o godz. 13.30.

Podczas prezentacji, która jest częścią festynu „Aktywne Pożegnanie Wakacji", każdy będzie mógł porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie lub zdobyć autografy sympatycznych gdyńskich koszykarek. Nie zabraknie konkursów z nagrodami - koszykarskimi upominkami.
Na chwilę obecną w składzie Riviery Gdynia jest 10 zawodniczek. 8 z nich to Polki, w tym pozyskane młodzieżowe reprezentantki kraju - Karolina Puss Anna Jakubiuk i Dominika Miłoszewska. W drużynie zostały też dwie podstawowe zawodniczki z ubiegłego sezonu - Małgorzata Misiuk i Natalia Małaszewska. Wiele dobrego do drużyny mają wnieść Karolina Szlachta, Joanna Szymczak-Górzyńska i Magda Baryło. Dużym wzmocnieniem Riviery będzie reprezentantka Ukrainy Krystyna Matsko. 22-letnia koszykarka, mierzy 182 cm i może występować na pozycji niskiej skrzydłowej. Ma za sobą występy na tegorocznych Mistrzostwach Europy. Po meczach w kadrze miała propozycje również z innych lig europejskich, ale wysoki poziom w Polsce przekonał ją do wybrania drużyny z Gdyni - mówi o swojej podopiecznej trener gdynianek Vadim Czeczuro. Myślę, że Krystyna będzie ważnym ogniwem naszego zespołu, dlatego cieszę się, że już od pierwszych treningów znalazła wspólny język z pozostałymi zawodniczkami - dodaje. Dziesiątą koszykarką naszego zespołu jest amerykanka Emilie Johnson. Wszystkie zawodniczki będzie można poznać podczas sobotniej prezentacji.

Skład Riviery nie jest jeszcze zamknięty. Do zespołu dołączy jeszcze amerykańska centerka, jednak na razie nie mogę zdradzić jej nazwiska - uśmiecha się tajemniczo Maciej Schwarz, menedżer gdyńskich koszykarek.

Jakie cele przyświecają drużynie w najbliższym sezonie? Nie ulega wątpliwości, że zespoły występujące w Eurolidze - Wisła Kraków i Polkowice - są obecnie poza zasięgiem - mówi Maciej Schwarz - Pozostałe drużyny, w tym nasza, prezentują podobny potencjał. W tej sytuacji naszym celem jest walka o miejsce w pierwszej szóstce po sezonie zasadniczym - zapowiada.

Koszykarki ciężko pracują nad formą. Od dwóch tygodni trenują na obiektach Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Sezon 2013/14 rozpoczną 28 września meczem z Energą Toruń we własnej hali. Zresztą, z toruniankami będą miały okazję zagrać wcześniej - podczas turnieju, który obędzie się w hali gier GOSiR 15-16 września. Udział w nim zapowiedziały też dwie drużyny szwedzkie. Ostatnim sprawdzianem przed rozpoczęciem ligi będzie Memoriał Małgorzaty Dydek, który zaplanowano na 24 września w hali Gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 30.08.2013 00:00
  • ikona

    Autor: Krzysztof _Romański (2012)

ikona