Doroczne Spotkanie Bractwa Kaphornowców'2013 odbędzie się na pokładzie „Daru Pomorza” w dniu 9 listopada (sobota) o godz. 12.00, pod hasłem „Kaphornowcy w Arktyce”.Program tegorocznego spotkania obejmuje:1. Podniesienie Proporca Bractwa Kaphornowców i wybicie czterech szklanek (pokład „Daru Pomorza”);2. Wprowadzenie, powitanie gości oraz sprawy organizacyjne spotkania;3. Tematyka spotkania - „Kaphornowcy w Arktyce”:▪ „ Arktyka – zmiany klimatu, zagrożenia i nowe wyzwania” – wystąpienie grotmaszta;▪ „Rosyjska Arktyka’2013” – kpt. s/y „Barlovento II” Maciej Sodkiewicz;▪ „Pod żaglami wśród polarnych wód” – kpt. Ewa Skut;▪ „S/y Województwo Toruńskie na Morzu Białym” – kpt. Cezary Bartosiewicz;▪ „S/y Gedania – Arktyka 2010” – kpt. Waldemar Waszczyk.4. Wręczenie dyplomu Bractwa Kaphornowców kapitanowi Maciejowi Sodkiewiczowi za wyprawę „Sekstant Expediton - Rosyjska Arktyka 2013”;5. Informacja o pracy nad drugim wydaniem książki „Pokłon Hornowi” – fokmaszt Bohdan Sienkiewicz;6. Inne sprawy kaphornowskie;7. Kaphornowski poczęstunek.Cape Horn - najbardziej na południe wysunięty przylądek kontynentu amerykańskiego, cieszy się wśród żeglarzy wyjątkowo złą sławą. Nazywany przylądkiem sztormów i burz, zaś przejście obok niego pod żaglami - przez Cieśninę Drakea, uważa się za wyjątkowo trudne. Bractwo Kaphornowców skupia żeglarzy, którzy dokonali tego wyczynu. Członkowie zapraszają wszystkich dziennikarzy oraz osoby, którym bliska jest ta tematyka.Kontakt: Grotmaszt Bractwa Kaphornowców, rektor-komendant Akademii Marynarki Wojennej Kontradmirał dr inż. Czesław Dyrcz, tel.: 58 626 25 14, e-mail: czedyrcz@mw.mil.pl. Opublikowano: 07.11.2013 00:00 Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)