Interesujesz się Formułą 1? Przyjdź jutro, 16 lipca br. do sali konferencyjnej Stadionu Miejskiego w Gdyni przy ul. Olimpijskiej 5. Tam o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie z Michałem Piotrowiczem, jedynym w Polsce sędzią Formuły 1. Podczas spotkania sędzia opowie o kulisach wyścigów Formuły 1, pracy sędziego na torze, pokaże unikatowe zdjęcia, odpowie na pytania publiczności. Będzie to niepowtarzalna okazja, żeby dowiedzieć się i zobaczyć znacznie więcej, niż w relacjach telewizyjnych. Michał Piotrowicz, to sędzia z Automobilklubu Morskiego w Gdyni, który od 2011 roku pracuje na wyścigach Formuły 1. Miał okazję sędziować zawody o Grand Prix Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady, ostatnio pracował podczas zawodów na torze Silverstone.Jak do tej pory pełnił funkcje sędziego incydentu (odpowiadał za pomoc kierowcom zepsutych lub rozbitych bolidów i usunięcie pojazdów z toru), operatora świateł FIA (wspomagających sygnalizację flagami na punktach rozmieszczonych wzdłuż toru) oraz sędziego flagi żółtej i niebieskiej. Dzięki temu mógł obserwować wyścigi z bezpośredniej odległości - niedostępnej nawet dla kibiców będących na zawodach osobiście.Wstęp na spotkanie jest wolny. Więcej informacji: Maciej Chmielarz - tel. 58 620 52 31 lub http://www.akmorski.org.pl/ Opublikowano: 15.07.2013 00:00 Autor: Sylwia Szumielewicz - Tobiasz (s.szumielewicz@gdynia.pl)