Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza mieszkańców Gdyni i miłośników tej dzielnicy do wspólnego dekorowania choinki przed Domkiem Żeromskiego (ul. Orłowska 6). W ubiegłym roku choinka stała się świątecznym hitem dzielnicy, a liczba przynoszonych spontanicznie ozdób, przekroczyła tysiąc. Także w tym roku przed Domkiem ustawione jest już drzewko, które można dekorować. Nowością jest możliwość wieszania życzeń, specjalnie zabezpieczonych przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi - deszczem lub śniegiem. Od soboty, 21 grudnia TPO zaprasza także do muzeum na I piętrze Domku Żeromskiego, do obejrzenia wystawy „Świąteczne inspiracje”. Jest to ekspozycja bożonarodzeniowych ozdób, którą przygotowali uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 39 im. kpt. ż.w. Kazimierza Jurkiewicza w Gdyni. Twórcy choinek, bombek, kartek i stroików wykazali się dużą kreatywnością używając do ich wykonania tak pospolitych materiałów, jak pozłacany makaron, pióra, kolorowe gazety, ciastka itp. Wstęp jest wolny.Wystawa czynna od 21 grudnia do końca stycznia 2014 w każdy weekend w godz. 11-17 (I piętro, wejście od ul. Zacisznej).Dodatkowo, Zespół Szkół Plastycznych w Orłowie, jak co roku prezentuje szopkę bożonarodzeniową, z drewnianymi rzeźbami wykonanymi przez uczniów. Kontakt: Sławomir Kitowski, Towarzystwo Przyjaciół Orłowa, tel.: 601 290 245. Zdjęcie szopki pod Domkiem Żeromskiego, fot, S. Kitowski - pobierz Opublikowano: 19.12.2013 00:00 Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)