Szykuje się prawdziwa gratka dla poławiaczy bursztynu. Gdynia zaprasza bowiem w najbliższą sobotę (7 lipca) na eliminacje mistrzostw świata w tej dyscyplinie, a także na Święto Orłowa - piknik rodzinny, który odbędzie się na orłowskiej plaży w godz. 12.00-18.00. 14. Eliminacje Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu zostaną rozegrane w godz. 12.00-16.00 tuż przy malowniczej przystani rybackiej. Od godz. 11.00 będzie można zapisywać się w biurze zawodów na plaży. Wpisowe: 10 zł - kategoria senior (od 16 roku życia), 5 zł - kategoria junior (do 16 roku życia).Więcej informacji o zawodach oraz regulamin na stronie internetowej: http://www.polawianiebursztynu.pl/. Szczegółowy program pikniku: - godz. 12.00 - rozpoczęcie Święta Orłowa; - godz. 12.00-13.00 - gry i zabawy z Radek MaxShow; - godz. 13.00-13.30 - pokaz ratownictwa medycznego; - godz. 13.30-14.00 - wręczenie pamiątkowych odznak „Gdynia Orłowo"; - godz. 14.00-15.00 - koncert Polish Polka Orchestra - Big-Bandu Wydziału Rozrywkowego Akademii Muzycznej w Gdańsku;- godz. 15.00-16.00 - gry i zabawy z Radek MaxShow;- godz. 16.00-16.30 - pokaz ratownictwa medycznego;- godz. 16.30-17.00 - uroczyste zakończenie Eliminacji Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu, wręczenie pucharów i nagród, wręczenie nagród w konkursie budowania zamków z piasku;- godz. 17.00-18.00 - koncert Polish Polka Orchestra - Big-Bandu Wydziału Rozrywkowego Akademii Muzycznej w Gdańsku- godz. 18.00 - zakończenie Święta Orłowa. Na piknikowiczów czekają także: rodzinny turniej piłki siatkowej na plaży, animacje dla dzieci Fundacji Bomalihu - budowanie mini molo i morskich stworzeń, malowanie buziek dzieciaków, bańki mydlane. plakat imprezy Opublikowano: 03.07.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)