Od siedemnastu sezonów, latem, gdy większość teatrów korzysta z urlopowej przerwy, zespół Teatru Miejskiego w Gdyni zaprasza na wyjątkową scenę na plaży w Orłowie. Tam, pod gołym niebem, na piasku i przy akompaniamencie szumu morskich fal, oglądać można przedstawienia, filmy i słuchać koncertów. Od 6 lipca do 19 sierpnia zapraszamy na Scenę Letnią, która znajduje się ok. 200 m od orłowskiego mola w kierunku Sopotu. W rytmie tanga z Teatrem Miejskim 6 lipca - 19 sierpnia Teatr Miejski przygotował w tym roku sztukę Anny Burzyńskiej „W kręgu namiętności - Tango Piazzolla" w reżyserii Józefa Opalskiego. Premierę spektaklu muzycznego będzie można obejrzeć 6 lipca o godz. 19.00. Gorący, pełen namiętności i rytmów tanga spektakl, w którym miłość i nienawiść nieustannie idą w parze, targając bohaterami i popychając ich do nie zawsze rozsądnych czynów. Tutaj kochają wszyscy, choć nie zawsze dobrze lokują swoje uczucia. Elektryzujące utwory Astora Piazzolli i magiczna przestrzeń sceny letniej w Orłowie przeniosą widzów w fascynujący świat argentyńskich knajpek, w których spełnia się każdy sen. Teatr Miejski zaprezentuje ponadto ubiegłoroczną premierę „Słodkie lata 20, 30", a także spektakle: „Seks, prochy i rock and roll", „Bóg mordu", a na pokładzie „Daru Pomorza" (Nabrzeże Pomorskie przy al. Jana Pawła II) obejrzeć będzie można „Idąc rakiem". W każdą niedzielę o godz. 12.00 „Cała Polska czyta dzieciom" - publiczne czytanie najpiękniejszych bajek, baśni i opowiadań dla dzieci. Wśród gości znajdą się sportowcy: zawodnicy piłki ręcznej, piłkarze i koszykarze oraz artyści związani ze sceną Teatru Miejskiego. Wstęp wolny. Kasa w Orłowie czynna od wtorku do niedzieli w godz. 15.00-19.00. Telefon na Scenę Letnią: 507 714 599. Kasa na „Darze Pomorza" czynna godzinę przed spektaklem „Idąc rakiem". Całodobowa informacja o spektaklach: 58 660 59 20. UWAGA! Dyrektor Artystyczny Teatru Miejskiego Krzysztof Babicki zaprasza na konferencję prasową dotyczącą premiery „W kręgu namiętności - Tango Piazzolla" Anny Burzyńskiej w reżyserii Józefa Opalskiego. Konferencja z udziałem autorki sztuki, realizatorów i aktorów odbędzie się dzisiaj (3 lipca) na Scenie Letniej w Orłowie o godz. 14.15. Możliwość robienia zdjęć oraz rejestracji fragmentów spektaklu podczas I próby generalnej - dzisiaj (3 lipca) o godz.19.00 w Orłowie. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.teatrgombrowicza.art.pl/. Komediowe poniedziałki i wtorki z Centrum Kultury w Gdyni 9 lipca - 14 sierpnia Poniedziałki i wtorki należeć będą do Centrum Kultury w Gdyni, które zaprezentuje repertuar Sceny Studenckiej. Pokaże „Romance" oraz „Mayday. Run For Your Wife". Ponadto: występy kabaretowe i premierę muzyczną - „Recital piosenki bałkańskiej". Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.ckgdynia.pl/. Kino Letnie 10 lipca - 14 sierpnia Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa zaprasza na Kino Letnie w Orłowie - cykl wakacyjnych spotkań ze światowym kinem na plaży. W lipcowe i sierpniowe wtorki o godz. 21.30 prezentowane będą wybitne filmy kina europejskiego, których akcja niejednokrotnie odbywa się na Dalekim i Bliskim Wschodzie czy w Ameryce Południowej. Wieczorne pokazy poświęcone będą najciekawszym filmom ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na takich festiwalach, jak: Sundance, Wenecja, Berlinale oraz nominacje do Oskarów w kategorii filmów nieanglojęzycznych. W programie:- 10 lipca - „Soul Kitchen", reż. Fatih Akin; - 17 lipca - „Pogorzelisko", reż. Denis Villeneuve; - 24 lipca - „Kobiety bez mężczyzn", reż. Shirin Neshat, Shoja Azari; - 31 lipca - „Śmietnisko", reż. Lucy Walker; - 7 sierpnia - „Kieł", reż. Giorgos Lanthimos; - 14 sierpnia - „Nawet deszcz", reż. Icíar Bollaín.Wstęp - 7 zł.Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.kinoworlowie.pl/. Tea-tralna na plaży6 lipca - 19 sierpnia Kawiarnia Tea-tralna zaprasza na: - Jazz na plaży - poniedziałkowe jam session pod opieką artystyczną saksofonisty Przemka Dyakowskiego, a także nowy cykl - Fusion Jam Night. W tych dwóch odsłonach, tradycyjnej i nowoczesnej, usłyszeć będzie można najlepszych trójmiejskich instrumentalistów z towarzyszeniem gwiazd polskiej sceny jazzowej;- Multimedialne wernisaże - nietypowe spotkania z fotografią i jej twórcami. Artyści nie tylko zaprezentują swoje prace na żywo, ale również opowiedzą historię ich powstawania. Wernisaże na plaży to okazja do rozmowy o tym, kiedy warto sięgać po aparat fotograficzny i w jaki sposób z niego korzystać. Swoje prace zaprezentują: Andrzej Żak - cykl przyrodniczy „Biebrznięci" oraz Joanna Siercha, która skupia się przede wszystkim na portretowaniu ludzi; - Scenę Literackę Gdynia, która łączy każdorazowo poetę, rzadziej prozaika, z muzyką - może to być solista albo zespół. Czasami przeradza się to w swoiste literacko-muzyczne jam session. Częścią składową spotkań są rozmowy prowadzącego z literatami. mapka z lokalizacją Sceny Letniej Opublikowano: 03.07.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)