W grudniu do Gdyni zjechały już mikołaje na motocyklach. W niedzielę (30 grudnia) czeka je przesiadka na rowery. O godz. 12.00 mikołaje wyruszą na jednośladach sprzed ERGO Areny na granicy Gdańska i Sopotu. Finał parady przy muszli koncertowej obok Teatru Muzycznego w Gdyni. „Mikołaje na Rowerach" to nowa propozycja Rowerowej Gdyni, Gdańskiej Kampanii Rowerowej i Wejherowskiego Towarzystwa Cyklistów. Każdy uczestnik, który pokona wyznaczoną przez organizatorów trasę, zostanie nagrodzony kompletem profesjonalnego oświetlenia rowerowego. Poprawi ono widoczność rowerzystów na ulicach i ich bezpieczeństwo na drodze. Wstęp wolny. Organizatorzy zachęcają również do wsparcia akcji „Przekaż rower w dobre ręce". Proszą sympatyków o podzielenie się niepotrzebnymi rowerami. Dziesięć osób korzystać będzie z nich codziennie przez rok. Rowerzyści będą także raz w miesiącu opisywać swoje historie. Celem akcji jest oswajanie z nowymi przyzwyczajeniami wszystkich mieszkańców Trójmiasta bez względu na wiek, płeć, zawód itp. Darczyńcy i chętni do bycia obdarowanymi proszeni są o wcześniejszy kontakt: kontakt@rowerowagdynia.pl. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.rowerowagdynia.pl/. plakat akcji Opublikowano: 27.12.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)