Podczas tegorocznej kwesty zorganizowanej przez Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni zebrano prawie 140 tys. zł. Zbiórka odbywała się w dniach 31 października - 3 listopada na gdyńskich cmentarzach komunalnych przy ul. Witomińskiej i ul. Spokojnej, a także na cmentarzach w Kosakowie i w Rumi. Dochód z kwesty zasili konto pierwszego na Pomorzu stacjonarnego hospicjum dla dzieci. W kweście wzięło udział ponad 600 wolontariuszy, w tym z 33 szkół z Gdyni, Mostów i Rumi. Jak co roku dołączył do nich prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wraz z przedstawicielami władz miasta, pracownikami magistratu, gdyńskimi artystami, sportowcami, dziennikarzami, którzy kwestowali 1 listopada na Cmentarzu Witomińskim. Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznej akcji zebrano prawie 147 tysięcy złotych. Fundusze przeznaczono na budowę pierwszego na Pomorzu stacjonarnego hospicjum dla dzieci w Gdyni. Powstaje ono przy ul. Dickmana, obok hospicjum dla dorosłych. Planowane zakończenie budowy w przyszłym roku. Kronika budowy na stronie internetowej: http://www.hospicjum.gdynia.pl/?p=kb. Dziękujemy! Opublikowano: 09.11.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)