Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców. Aktualizacja terminu
Komunikaty dla mediów

Umowa na dostawy energii dla metropolitalnego forum NORDA podpisana

W piątek, 8 listopada, w Gdyni podpisano umowę na dostawę energii elektrycznej dla gmin z metropolitalnego forum NORDA. 

Przeprowadzony przetarg wygrały firmy energetyczne: ENEA S.A. na dostawę energii elektrycznej do budynków oraz TAURON – POLSKA ENERGIA S.A. na dostawę energii elektrycznej na oświetlenie miejskie. 

Dzięki odejściu od przetargu kompleksowego na dostawę energii elektrycznej udało się uzyskać korzystną cenę. Wspólny zakup pozwolił na 40% oszczędności w porównaniu do cen z zeszłego roku. NORDA zaoszczędziła 4,974 mln zł brutto, a Gmina Miasta Gdyni zaoszczędziła 3,242 mln zł brutto.

W imieniu forum NORDA umowę podpisali:
Gmina Miasta Gdynia -  dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Roman Witowski; 
Gmina Miasta Hel - burmistrz Mirosław Wądołowski; 
Gmina Miasta Jastarnia - burmistrz Tyberiusz Narkowicz; 
Gmina Kosakowo - zastępca wójta Zdzisław Miszewski; 
Gmina Krokowa - wójt Henryk Doering;
Gmina Liniewo - wójt Mirosław Warczak; 
Gmina Wiejska Puck - wójt Tadeusz Puszkarczuk; 
Gmina Miasta Reda - burmistrz Krzysztof Krzemiński; 
Gmina Miejska Rumia - burmistrz Elżbieta Rogala-Kończak; 
Gmina Miejska Wejherowo - wiceprezydent Piotr Bochiński;  
Gmina Wiejska Wejherowo - wójt Henryk Skwarło; 
Gmina Miasta Władysławowo - wiceburmistrz Wiesława Karczewska; 
Firma Abruko Sp. z o .o z Władysławowa - prezes zarządu Tomasz Bojar-Fijałkowski; 
Akademia Morska w Gdyni - kanclerz mgr Sławomir Polański 

Kontakt: Łukasz Dąbrowski, Asystent ds. energetyki Biuro Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni, T. Wendy 7/9, tel. 058-669-89-03.

Podpisanie umowy przez Romana Witowskiego, dyrektora ZDiZ w Gdyni, fot. Mateusz Skowronek - pobierz 

  • ikonaOpublikowano: 08.11.2013 00:00
  • ikona

    Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)

ikona