„Uśmiech z koszyka" to akcja, która odbędzie się 20 lutego br., o godz. 13:30 na Oddziale Pediatrycznym w Szpitalu Św. Wincentego a Paulo Sp. z o.o. w Gdyni (ul. Wójta Radtkego 1). W czwartkowe popołudnie małych pacjentów odwiedzą koszykarze Asseco Gdynia. Zawodnicy Piotr Szczotka, Fedor Dmitriev (Rosja), A.J. Walton (USA) oraz Przemysław Sęczkowski, prezes klubu opowiedzą jak w koszykówce pomaga uśmiech. Jednocześnie dzieci, goście, lekarze wraz z koszykarzami narysują wspólny uśmiech, który przekazany zostanie do szpitali w Polsce oraz do szpitala dziecięcego w Kijowie, a być może nawet na odział onkologii dziecięcej w jednej z placówek w New Delhi. Następnego dnia, w piątek w ramach akcji „Uśmiech z koszyka" zawodnicy Asseco Gdynia podczas meczu ze Śląskiem Wrocław będą wzajemnie rysować uśmiechy na swoich koszulkach. Inicjatorem warsztatów z uśmiechem, prowadzonych w ramach Światowego Archiwum Uśmiechu, jest Marek Wysoczyński, dyrektor Biura Promocji Kultury, który dotychczas odwiedzał gdyński szpital w trakcie festiwalu filmowego. Towarzyszyli mu wówczas znani aktorzy czy osobistości świata filmowego - w zeszłym roku byli to aktor Marcin Kwaśny oraz zdobywczyni Oskara, scenograf Ewa Braun. Kontakt: Ewa Liegman, inspektor ds. marketingu i promocji, Szpitala Św. Wincentego a Paulo Sp. z o.o. w Gdyni, tel.: 724 098 889.Marek Wysoczyński, dyrektor Biura Promocji Kultury, tel.: 602 628 026. Opublikowano: 19.02.2014 00:00 Autor: Sylwia Szumielewicz - Tobiasz (s.szumielewicz@gdynia.pl)