Po wakacjach osoby z żyłką detektywa, miłośnicy powieści o Sherlocku Holmesie czy Herkulesie Poirot i oczywiście wszyscy zainteresowani będą mogli wybrać się na nowy kierunek w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni - kryminalistykę. Kierunek uruchomiony zostanie od nowego roku akademickiego na wydziale prawa i administracji, zarówno na studiach stacjonarnych, jak i zaocznych. Zainteresować może zwłaszcza: - przyszłych specjalistów szukających zatrudnienia w służbach o charakterze policyjnym zajmujących się ujawnianiem, zabezpieczaniem i opracowywaniem śladów i dowodów przestępstwa (technicy kryminalistyki);- przyszłych ekspertów (biegli sądowi) przygotowujących opinie o charakterze dowodowym w procesach karnych;- funkcjonariuszy więziennych;- specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem publicznym;- kuratorów sądowych;- badaczy problemów społecznych. Dzięki współpracy uczelni z Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku większość zajęć poświęcona będzie praktyce. Studenci będą również uczestniczyć w zajęciach warsztatowych na terenie WSAiB, poświęconych technikom badań kryminalistycznych, takich jak: zabezpieczanie śladów przestępstwa czy analiza materiałów dowodowych. Obecnie trwają zapisy na studia I i II stopnia. Informacji udziela Biuro Rekrutacji. Kontakt: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, ul. Kielecka 7, tel. 58 660 74 10, e-mail: rekrutacja@wsaib.pl. Opublikowano: 02.07.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)