Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski zaprasza na nowy cykl spotkań „Polskie żagle na igrzyskach olimpijskich", których bohaterami będą zawodnicy - uczestnicy olimpiad, ale i działacze. Spotkania dla młodych adeptów żeglarstwa i pasjonatów tego sportu odbywać się będą w kwietniowe i majowe wtorki o godz. 17.00 w sali POZŻ w Gdyni (al. Jana Pawła II 11). Prelegenci opowiedzą dzieciom rozpoczynającym treningi żeglarskie i młodym zawodnikom swoją historię: począwszy od pierwszego zetknięcia z wodą aż do samych igrzysk olimpijskich - jak trenowali, pracowali, jakie były ich motywacje, jak radzili sobie ze swoimi słabościami. Celem spotkań jest też popularyzacja żeglarstwa, dlatego udział w nich może wziąć każdy. Spotkania wzbogacone będą o prezentacje zdjęć z igrzysk, jak i dokumentujących przebieg kariery zawodników. Harmonogram spotkań:- 2 kwietnia 2013 r. - Maciej Grabowski, trzykrotny olimpijczyk w klasie Laser;- 9 kwietnia 2013 r. - Zdzisław Staniul, dwukrotny olimpijczyk w klasie 470, obecnie trener;- 16 kwietnia 2013 r. - Tomasz Chamera, dyrektor sportowy Polskiego Związku Żeglarskiego;- 30 kwietnia 2013 r. - Przemysław Miarczyński, medalista olimpijski z Londynu, cztery razy na igrzyskach;- 7 maja 2013 r. - Jolanta Ogar, olimpijka w klasie 470;- 14 maja 2013 r. - Krzysztof Kierkowski, dwukrotny olimpijczyk w klasie 49er;- 21 maja 2013 r. - Anna Weinzieher, olimpijka w klasie Laser Radial;- 28 maja 2013 r. - Łukasz Przybytek, Paweł Kołodziński, olimpijczycy w klasie 49er. 23 kwietnia spotkanie nie jest planowane. Odbędą się wówczas regaty Pucharu Świata w Hyeres (Francja), w których będzie uczestniczyć większość polskich olimpijczyków. Wstęp na spotkania jest wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc chętne osoby proszone są o zgłoszenia mailowe u Natalii Szymczyk: szymczyk.natalia@gmail.com. O ewentualnych zmianach organizatorzy będą informować na stronie internetowej: http://www.pozz.org.pl/. Opublikowano: 26.03.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)