„Morze twoimi oczami" w reż. Lecha Mikulskiego opowiadający o niewidomych żeglarzach uczestniczących w rejsach „Zawiszą Czarnym", to film którego pokaz zainauguruje działalność "Kina pod żaglami" w Gdyni. Projekcje filmów oraz spotkania z twórcami i bohaterami filmów odbywać się będą w każdy czwartek o godz. 17.00 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni przy al. Jana Pawła II 11. "Kino pod żaglami" to cykl spotkań poświęconych filmom o tematyce żeglarskiej. W ramach przeglądu obejrzeć będzie można obrazy o dalekich wyprawach, żaglowcach, jachtach, wyczynach żeglarskich i żeglarzach. Każdy pokaz połączony będzie ze spotkaniem z twórcami poszczególnych filmów albo ich bohaterami. Pierwsze spotkanie w czwartek, 24 października o godzinie 17.00. Wezmą w nim udział uczestnicy rejsu na "Zawiszy Czarnym", Robert Krzemiński z fundacji „Zobaczyć Morze" i Tomasz Maracewicz - komendant CWM ZHP. O projekcie „Kino pod żaglami" opowiedzą jego twórcy: prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski i Andrzej Minkiewicz, organizator Przeglądu Filmów Żeglarskich Jacht Film. Projekt „Kino pod żaglami" realizowany będzie przez trzy miesiące. Następna projekcja 7 listopada. Widzowie będą wtedy mogli zobaczyć film „Zrobiłem to!" poświęcony startowi kpt. Krystiana Szypki w legendarnych regatach samotników OSTAR. W spotkaniu udział weźmie bohater tego obrazu. Wstęp wolny. Informacje na temat pokazów także znajdują się na stronie: http://www.pozz.org.pl/. Kontakt: Ewa Górska, Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski, tel. 664 052 804 Opublikowano: 23.10.2013 00:00 Autor: Małgorzata Omachel - Kwidzińska (malgorzata.omachel-kwidzinska@gdynia.pl)