W najbliższą sobotę (22 marca) wystawka odpadów wielkogabarytowych odbędzie się w dzielnicach Działki Leśne, Kamienna Góra i Śródmieście.Przypominamy, że odpady wielkogabarytowe należy wystawiać przed posesjami lub przed pergolami śmietnikowymi do godziny 12.00. Apelujemy, aby w czasie wystawek NIE WYRZUCAĆ ODPADÓW ZMIESZANYCH I SEGREGOWANYCH!Jednocześnie zwracamy się z prośbą do właścicieli i zarządców budynków przy ulicy Świętojańskiej, aby wstrzymali się z wystawianiem odpadów do soboty. W piątek (godz. 6.00-24.00) na ulicy odbędzie się impreza „Świętojańska wita wiosnę”, mająca na celu pokazanie historii i promocję tej ważnej gdyńskiej ulicy.Kolejne dzielnice będą obsługiwane w następujących terminach:- 29 marca (sobota) - Redłowo, Witomino-Leśniczówka, Witomino-Radiostacja, Wzgórze św. Maksymiliana;- 5 kwietnia (sobota) - Karwiny, Mały Kack, Orłowo;- 12 kwietnia (sobota) - Chwarzno-Wiczlino, Dąbrowa, Wielki Kack.Niepotrzebne, ale dobre rzeczy gdynianie mogą także wystawiać na internetowym bazarku: www.smieciodnowa.pl/oddam/.Kontakt: Adam Majewski, Referat Ekorozwoju Wydział Środowiska UM Gdyni, tel.: 58 668 84 76, e-mail: a.majewski@gdynia. Opublikowano: 18.03.2014 00:00 Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)