W pierwszym dniu astronomicznej jesieni w Teatrze Muzycznym w Gdyni przebudzenie wiosny! W sobotę (22 września) o godz. 19.05 na Nowej Scenie odbędzie się premiera musicalu „Przebudzenie wiosny" na podstawie sztuki Franka Wedekinda, w reżyserii Krzysztofa Gordona. Młodość! Bunt! Namiętność! Musical opowiada o grupie młodych ludzi, którzy zaczynają buntować się przeciwko surowym regułom wychowania i braku uświadomienia seksualnego. Tekst został uznany za zbyt kontrowersyjny i musiał czekać wiele lat na swoje pierwsze wystawienie. Musical dotyka najważniejszych sfer życia młodych ludzi, takich jak miłość, marzenia, odkrywanie własnej seksualności, braku zrozumienia i samotności. Uniwersalne problemy opowiedziane za pomocą kipiącej energią współczesnej muzyki. Spektakl przez wiele lat z powodzeniem był wystawiany na Broadwayu i doczekał się wielu nagród m.in. 8 statuetek Tony i nagrody Grammy za najlepszą muzykę. New York Observer w recenzji spektaklu napisał: „Raz na pokolenie powstaje nieoczekiwanie nowy musical, który zmienia wszystko". W tym miesiącu spektakl grany będzie jeszcze 23 września o godz. 17.05, 25-29 września o godz. 19.05 i 30 września o godz. 17.05. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.muzyczny.org/. plakat musicalu Opublikowano: 20.09.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)