Tradycyjnie, jak co roku już niebawem zostanie ogłoszony konkurs „Gdynia w kwiatach", zachęcający mieszkańców do ukwiecania swego najbliższego otoczenia i zarazem publicznej przestrzeni miasta. Nowość przygotował zespół Ogrodnika Miasta, który zaprasza wszystkich zainteresowanych udziałem w tym konkursie na bezpłatne warsztaty plenerowe - podczas imprezy „Ogród", w Parku Kolibki w nadchodzący weeekend - w dniach 10-12 maja br. Udział w warsztatach jest doskonałą okazją do zdobycia wiedzy oraz inspiracji, pomocnych przy tworzeniu aranżacji, które będzie można zgłosić do konkursu „Gdynia w kwiatach 2013". Warsztaty odbędą się 11 i 12 maja w godzinach od 12.00 do 15.00. Prowadzący pokażą rozmaite kompozycje roślinne , w różnych stylizacjach. Chętni będą mogli spróbować swoich sił realizując własne pomysły przy pomocy udostępnionych materiałów, pod okiem fachowców służących bezpłatnymi radami. Finał konkursu, jak co roku, we wrześniu na imprezie „Dary Ziemi" w Parku Kolibki.Więcej szczegółów: Maura Zaworska-Błaszkiewicz, Ogrodnik Miasta - tel. (58) 620 72 86. Opublikowano: 06.05.2013 00:00 Autor: Sylwia Szumielewicz - Tobiasz (s.szumielewicz@gdynia.pl)