Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców. Aktualizacja terminu
Komunikaty dla mediów

Wernisaż wystawy „Transatlantyk Batory - powitania 1966, pożegnania 1969”

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wernisaż wystawy  fotografii Niny Smolarz i Stefana Figlarowicza, który odbędzie się w piątek 6 grudnia o godzinie 17.00 (na wernisaż wstęp wolny).

Wystawa przedstawia powitanie statków MS Batory w lipcu 1966 i pożegnanie ts/s Stefan Batory udającego się w pierwszy rejs 11 kwietnia 1969 r. Ekspozycję uzupełniają relacje pasażerów i członków załogi, które przywrócą jednocześnie klimat lat 60-tych.

Pracownicy MMG zwracali się z do pasażerów i marynarzy pamiętających wszystkie rejsy transatlantykiem MS Batory (1936-1969) i ts/s Stefan Batory (1969-1988). Dzięki ich relacjom udało się zebrać wiele pamiątek oraz wspomnień. Wystawa potrwa do 24 lutego 2014 r. 

Kontakt: Małgorzata Kraszewska, Dział Naukowo – Edukacyjny, Muzeum Miasta Gdyni, tel.: 58 662 09 36.

ilustracja fotograficzna wystawy - pobierz

  • ikonaOpublikowano: 05.12.2013 00:00
  • ikona

    Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)

ikona