Charyzmatyczny chicagowski gitarzysta, wokalista i kompozytor Dave Herrero wystąpi w gdyńskim Blues Clubie. Zaprezentuje materiał z najnowszej płyty nagranej z grupą the Hero Brothers. Dave Herrero muzykę ma w genach. Jego dziadek, który do USA przywędrował z Dominikany, prowadził orkiestrę podczas Wystawy Światowej w Nowym Jorku w 1939 roku. Choć pierwsze muzyczne kroki Dave stawiał na Florydzie, z miłości do elektrycznej gitary szybko przeprowadził się do Austin w Teksasie, gdzie na dobre rozpoczęła się jego kariera. Tam grał z Marcią Ball, Sethem Walkerem, czy Lazy Lesterem. Później sporo podróżował po Europie, aż w końcu w 2004 roku osiadł w Chicago. Jest nie tylko aktywnym członkiem tamtejszej sceny bluesowej, ale pracuje też dla potrzeb telewizji. Komponuje i nagrywa muzykę dla programu Oprah Winfrey i udziela się jako producent. Ostatnią płytę Corazon nagrał z pomocą grupy the Hero Brother Band. Jego największym atutem, oprócz charakterystycznego, lekko zachrypniętego wokalu i gitarowego mistrzostwa, jest łatwość w nawiązywaniu kontaktu z publicznością podczas koncertów, o czym z pewnością przekonamy się w Blues Clubie. Koncert w czwartek 25 lipca 2013 r. o godz. 19.00. Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu) do nabycia na miejscu. Opublikowano: 23.07.2013 00:00 Autor: Krzysztof _Romański (2012)