Jutro (14 sierpnia) do Gdyni przyjedzie Mobilne Muzeum z osobistymi pamiątkami po Janie Pawle II oraz zdjęciami i filmami o życiu Ojca Świętego. Autobus w kolorach watykańskiej flagi zatrzyma się przy kościele oo. Franciszkanów (ul. Ujejskiego 40). W godz. 9.00-13.00 i 14.00-18.00 będzie można zobaczyć m.in.: brewiarz i różaniec Papieża, sutannę i piuskę papieską oraz zegar z rezydencji w Castel Gandolfo. Eksponaty zostały przekazane przez ks. kardynała Stanisława Dziwisza, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Mobilne Muzeum to projekt krakowskiego Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!", które pragnie upamiętnić Osobę Ojca Świętego oraz promować Jego myśli i nauczanie. zdjęcie Mobilnego Muzeum Opublikowano: 13.08.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)