Szanowni Państwo,otrzymaliśmy właśnie informację, że 12 dziennikarzy będzie mogło wejść - oczywiście w celach służbowych - na pokład „uśmiechniętego" wycieczkowca AIDAbella, który zawinie do Gdyni 1 lipca 2013 r. Wizyta dziennikarzy przewidziana jest po uroczystości wmurowaniu tablicy upamiętniającej ten statek w Alei Statków Pasażerskich (Nabrzeże Pomorskie vis a vis Akwarium Gdyńskiego). Początek uroczystości o godz. 12.00.Do piątku (21.06 br.) musimy podać armatorowi listę z danymi osobowymi dziennikarzy.Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie w terminie do 20 czerwca do godz. 16.00 na adres akredytacje@gdynia.pl. W zgłoszeniu należy podać:- imię i nazwisko,- datę i miejsce urodzenia,- narodowość,- numer dowodu osobistego,- nazwę redakcji.Decyduje kolejność zgłoszeń. Połowę miejsc rezerwujemy dla operatorów TV i fotoreporterów. Przy okazji informujemy, że AIDAbella pływa pod banderą Włoch. Jej długość to 251,89 m, a pojemność 69203 GT. Wycieczkowiec zbudowany został w stoczni Meyer Werft w Papenburgu, jako siostrzany statek AIDAdiva i AIDAluna. Zabiera na pokład 2050 pasażerów. W tym sezonie AIDAbella zawinęła już trzy razy do naszego portu - 22 maja, 1 i 11 czerwca br. Gdynię odwiedzi jeszcze siedem razy. Opublikowano: 18.06.2013 00:00 Autor: Sylwia Szumielewicz - Tobiasz (s.szumielewicz@gdynia.pl)