Szanowni Państwo,otrzymaliśmy właśnie informację, że 10 dziennikarzy będzie mogło wejść - oczywiście w celach służbowych - na pokład wycieczkowca MARINA, który zawinie do Gdyni 25 lipca 2012 r. Wizyta dziennikarzy przewidziana jest po uroczystości wmurowaniu tablicy upamiętniającej ten statek w Alei Statków Pasażerskich (Nabrzeże Pomorskie vis a vis Akwarium Gdyńskiego). Dokładnej pory na razie nie znamy - podamy ją jednak niezwłocznie po uzyskaniu wiadomości na ten temat. Do jutra (12.07 br.) musimy podać armatorowi listę z danymi osobowymi dziennikarzy.Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie w terminie do 12 lipca do godz. 14.00 na adres akredytacje@gdynia.pl. W zgłoszeniu należy podać:- imię i nazwisko,- datę i miejsce urodzenia,- narodowość,- numer dowodu osobistego,- nazwę redakcji.Decyduje kolejność zgłoszeń. Połowę miejsc rezerwujemy dla operatorów TV i fotoreporterów. Dziennikarzy piszących informujemy, że będzie możliwość wywiadów z członkami załogi - ale zgodnie z życzeniem armatora tematy rozmów mogą dotyczyć tylko samego statku i jego wizyty w Gdyni.Przy okazji informujemy, że MARINA pływa pod banderą Wysp Marshalla. Jej długość to 238 m, a pojemność 66000 GRT. Prędkość podróżna wynosi 20 węzłów. Zabiera na swoje 15 (z czego 11 dostępnych dla gości) pokładów 1250 pasażerów i 800 członków załogi. Na statku znajduje się jedyne w swoim rodzaju centrum kulinarne. Oferuje ono 24 w pełni wyposażone stanowiska do nauki gotowania.W tym sezonie Marina zawinęła już raz do naszego portu - 5 lipca br. Gdynię odwiedzi jeszcze pięć razy. Opublikowano: 11.07.2012 00:00 Autor: Sylwia Szumielewicz - Tobiasz (s.szumielewicz@gdynia.pl)