Do 3 sierpnia trwają zapisy do Mistrzostw Polski w Aquathlonie, które 12 sierpnia odbędą się w Gdyni. W ubiegłym roku w zawodach wystartowało prawie 400 osób. Aquathlon, czyli dyscyplina bezpośrednio wywodząca się z triathlonu, składa się z pływania oraz biegu. Zawodnicy po wyjściu z wód Zatoki Gdańskiej błyskawicznie w strefie zmian zakładają obuwie biegowe, przypinają numery startowe do koszulek i ruszają na trasę prowadzącą po Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Najpierw zmierzą się najmłodsi uczestnicy w wieku 10-15 lat. Do pokonania będą mieli 200 m wpław oraz 1 km do przebiegnięcia. Tuż za nimi wystartują starsi koledzy w wieku 16-19 lat, dla których zawody będą Mistrzostwami Polski. Pokonają dystans 500 m w wodzie i 2,5 km na lądzie. Najwięcej emocji dostarczy trzeci wyścig, w którym, jak to było w ubiegłych latach, wystartuje cała polska czołówka. Tu dla zawodników organizatorzy przygotowali kilometrową trasę w wodzie oraz 5-kilometrową trasę biegową. Start i meta na końcu Bulwaru Nadmorskiego (kąpielisko „Redłowo"). Program zawodów:- godz. 11.45 - wyścig pierwszy - zawody dla dzieci i młodzików;- godz. 12.30 - wyścig drugi - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Mistrzostwa Polski Juniorów;- godz. 13.30 - wyścig trzeci - Mistrzostwa Polski w klasyfikacji generalnej młodzieżowców i weteranów;- godz. 15.00 - ceremonia dekoracji i uroczyste zakończenie zawodów. Zapisywać można się wyłącznie drogą elektroniczną na stronie internetowej: http://aquathlon.sts-timing.pl/index.php. Wpisowe wynosi 10 zł. Szczegółowe informacje, w tym regulamin mistrzostw, znajdują się na stronie internetowej: http://www.gosirgdynia.pl/. Opublikowano: 25.07.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)