Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców. Aktualizacja terminu
Komunikaty dla mediów

Wygrajmy wielbłąda do gdyńskiego Orszaku Trzech Króli

Do 15 grudnia trwa internetowy konkurs "Głosuj na wielbłąda!". Nagrodą dla najaktywniejszej miejscowości są dwa wielbłądy, które będą uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli. Kolorowa parada przejdzie ulicami Gdyni 6 stycznia przyszłego roku. 

Głosowanie trwa na stronie http://orszak.org/glosuj-na-wielblada/#content/. Każdy może oddać jeden głos, wygrywa miejscowość z największą liczbą głosów.

Orszak Trzech Króli to projekt społeczno-religijny, organizowany w Gdyni po raz drugi. 6 stycznia 2014 roku Trzej Królowie, dworzanie, wojsko, Święta Rodzina wraz z mieszkańcami Gdyni przejdą sprzed Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w kierunku Kościoła Najświętszej Maryi Panny następnie przechodząc ul. Świętojańską do Kościoła św. Antoniego Padewskiego oo. Franciszkanów gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie.

Aktorami są przede wszystkim dzieci tworzące grupy rycerzy, pastuszków, dwórek i aniołków.. Młodzież oraz dorośli wystąpią w rolach Trzech Króli, Świętej Rodziny i dworu Heroda. 

Orszak Trzech Króli przywraca starą polską tradycję jasełek ulicznych – radosnych, wielobarwnych pochodów rozśpiewanych i uśmiechniętych kolędników głoszących na ulicach i placach miast radosną - Dobrą Nowinę o narodzeniu naszego Pan Jezusa Chrystusa. 

Trzej Królowie reprezentują trzy kontynenty Europę, Azję oraz Afrykę. Wszyscy uczestnicy orszaku, którzy spontanicznie przyłączą się do pochodu, włożą na głowy korony, które zostaną złożone u stóp nowo narodzonego Jezusa.            

Kontakt: Adam Sobiech, Fundacja Samarytanie, tel.: 697 72 68 81.

Regulamin - pobierz

  • ikonaOpublikowano: 05.12.2013 00:00
  • ikona

    Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)

ikona