Do 15 grudnia trwa internetowy konkurs "Głosuj na wielbłąda!". Nagrodą dla najaktywniejszej miejscowości są dwa wielbłądy, które będą uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli. Kolorowa parada przejdzie ulicami Gdyni 6 stycznia przyszłego roku. Głosowanie trwa na stronie http://orszak.org/glosuj-na-wielblada/#content/. Każdy może oddać jeden głos, wygrywa miejscowość z największą liczbą głosów.Orszak Trzech Króli to projekt społeczno-religijny, organizowany w Gdyni po raz drugi. 6 stycznia 2014 roku Trzej Królowie, dworzanie, wojsko, Święta Rodzina wraz z mieszkańcami Gdyni przejdą sprzed Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w kierunku Kościoła Najświętszej Maryi Panny następnie przechodząc ul. Świętojańską do Kościoła św. Antoniego Padewskiego oo. Franciszkanów gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie.Aktorami są przede wszystkim dzieci tworzące grupy rycerzy, pastuszków, dwórek i aniołków.. Młodzież oraz dorośli wystąpią w rolach Trzech Króli, Świętej Rodziny i dworu Heroda. Orszak Trzech Króli przywraca starą polską tradycję jasełek ulicznych – radosnych, wielobarwnych pochodów rozśpiewanych i uśmiechniętych kolędników głoszących na ulicach i placach miast radosną - Dobrą Nowinę o narodzeniu naszego Pan Jezusa Chrystusa. Trzej Królowie reprezentują trzy kontynenty Europę, Azję oraz Afrykę. Wszyscy uczestnicy orszaku, którzy spontanicznie przyłączą się do pochodu, włożą na głowy korony, które zostaną złożone u stóp nowo narodzonego Jezusa. Kontakt: Adam Sobiech, Fundacja Samarytanie, tel.: 697 72 68 81.Regulamin - pobierz Opublikowano: 05.12.2013 00:00 Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)