W ubiegły weekend na stadionie miejskim w Gdyni blisko 400 najlepszych młodych piłkarzy i piłkarek do lat 10 w Polsce rywalizowało o Puchar Tymbarku. Po rozegraniu 96 meczów poznaliśmy zwycięzców, którzy w nagrodę pojadą do Londynu, by na stadionie Wembley obejrzeć mecz Anglia-Polska. W finale dziewcząt reprezentacja Małopolski pokonała 2:0 piłkarki z województwa lubelskiego. Rywalizację chłopców wygrali przedstawiciele województwa łódzkiego pokonując w decydującym meczu 2:1 reprezentację Dolnego Śląska.Najlepszym zawodnikiem został Mateusz Peda - woj. łódzkiego, a zawodniczką Hanna Nadolska z woj. lubelskiego. Najlepszy bramkarz to Patryk Kurzajewski z woj. mazowieckiego oraz Alina Czerniawska z reprezentacji Małopolski. Na miano najlepszego strzelca zasłużyli: Natalia Wróbel z reprezentacji Małopolski (12 goli) oraz Dawid Brzozowski z województwa lubelskiego (11 goli). Finałowe mecze dostarczyły niezapomnianych emocji nie tylko grającym dzieciakom, ale również licznej publiczności, która z trybun stadionu Arki Gdyni oglądała poczynania najlepszych młodych piłkarskich talentów w Polsce. Wielki Finał XIII edycji uświetnił występ Mezo, który na żywo wykonał hymn Turnieju.Zwycięzcy otrzymali Puchar Tymbarku oraz bilet na mecz Anglia-Polska. W październiku będą na żywo dopingować polską reprezentację na legendarnym stadionie Wembley, w potyczce z Anglią o punkty eliminacji Mistrzostw Świata. Opublikowano: 16.09.2013 00:00 Autor: Sylwia Szumielewicz - Tobiasz (s.szumielewicz@gdynia.pl)