14 kwietnia 2013 r. (niedziela) o godz. 12.00 w gdyńskim Hotelu „Nadmorski" (ul Ejsmonda 2) odbędzie się koncert zatytułowany „Flamenco Show" z cyklu Południowe Spotkania Muzyczne. Zabrzmi folklor południowej Hiszpanii - Sewilli, Malagi, Granady. Podziwiać będzie można taniec z wachlarzem, chustą oraz kapeluszem. Goście usłyszą także prawdziwe Palmas - specjalny rodzaj klaskania oraz Jaleo - okrzyki zagrzewające artystów i publiczność do wspólnego muzykowania. Taniec w pięknych sukniach, śpiew, wirtuozowskie popisy na gitarze flamenco, kastanietach - stworzą prawdziwy klimat hiszpańskiej fiesty. Wystąpią: zespół Aire Flamenco - Robert Słucki - gitara, śpiew, Alicja Moreno, Małgorzata Szeliga - taniec, palmas, kastaniety, Riccardo Tapia - instrumenty perkusyjne, śpiew. W krótkim popisie na marimbie i werblu wystąpi także 14-letni perkusista Bartłomiej Sutt, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku. Koncert poprowadzi Barbara Żurowska - Sutt. Bilety w cenie 8 zł w przedsprzedaży, a w dniu koncertu w cenie 12 zł można zakupić w recepcji hotelu. Koncerty Południowe Spotkania Muzyczne w Hotelu „Nadmorski" są finansowane przez Miasto Gdynia. Opublikowano: 10.04.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)