W najbliższy weekend, 9-10 marca 2013 r., w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni (ul. Władysława IV 54) rozegrane zostanie Grand Prix Polski juniorek i seniorek w gimnastyce artystycznej. Podczas zawodów odbędzie się uroczyste zakończenie kariery Joanny Mitrosz, reprezentantki Polski na igrzyskach olimpijskich w Pekinie i Londynie. W Grand Prix wystartuje 13 juniorek i 26 seniorek z całego kraju. W trakcie zawodów odbędzie się również konsultacja szkoleniowa układów zbiorowych juniorek. Zaprezentują się gimnastyczki z Gdyni oraz Szczecina, które walczą o możliwość reprezentowania Polski podczas mistrzostw Europy. W sobotę o godzinie 17.00 odbędzie się uroczyste zakończenie kariery Joanny Mitrosz, która dwukrotnie reprezentowała Polskę na igrzyskach olimpijskich - w Pekinie w 2008 r., zajmując 16. miejsce w wieloboju, i w Londynie w 2012 r. - 9. miejsce. Gimnastykę artystyczną zaczęła trenować w wieku 5 lat w klubie „UKS JANTAR" Gdynia. Jest absolwentką Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni. W tamtejszej sali gimnastycznej ćwiczyła przez całą swoją karierę. Program zawodów: 9 marca 2013 r. (sobota)- godz. 10.00-14.30 - start juniorek indywidualny i układy zbiorowe;- godz. 14.30 - uroczyste otwarcie zawodów;- godz. 14.45-16.15 - start seniorek;- godz. 17.00 - uroczyste zakończenie kariery Joanny Mitrosz;10 marca 2013 r. (niedziela)- godz. 9.30-12.45 - start juniorek i seniorek;- godz. 13.00 - zakończenie i nagrodzenie zawodniczek.Wstęp wolny. Opublikowano: 08.03.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)