W środę, 25 września ruszają zapisy na zimowy semestr Akademii EXPERYMETU. Interaktywne wykłady skierowane są do najmłodszych uczestników w wieku 6-9 lat oraz od bieżącego semestru, także do grupy 10-12-latków. Dzieciom na wykładach towarzyszą ich opiekunowie. To już trzeci rok działalności Akademii EXPERYMENTU, która z powodzeniem prowadzona jest przez Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Podczas interaktywnych wykładów, prelegenci zaprezentują niebanalne zagadnienia naukowe, wzmagając dziecięcą ciekawość świata i pobudzając ich wyobraźnię. W tym semestrze małych studentów czeka, między innymi, spotkanie z Aleksandrą Dzik, alpinistką młodego pokolenia, zdobywczynią tytułu Śnieżnej Pantery, prezentacja bałtyckich stworów i niesamowitej historii kształtowania się naszego morza oraz podróż w przeszłość do czasów początków kina. Grupa starszych dzieci będzie uczestniczyć w dyskusji dotyczącej internetu; odkryje również tajniki ludzkiego mózgu i zastanowi się, czy warto zdobyć zawód aktora. Zapisy na zimowy semestr Akademii przyjmowane są telefonicznie pod numerem 58 698 22 40 lub mailowo: m.daniluk@experyment.gdynia.pl. Szczegóły na temat Akademii EXPERYMENTU oraz harmonogram wykładów zamieszczony jest na stronie: http://experyment.gdynia.pl/ w zakładce Akademia. Kontakt: Małgorzata Daniluk - tel. 58 698 22 40. Opublikowano: 24.09.2013 00:00 Autor: Sylwia Szumielewicz - Tobiasz (s.szumielewicz@gdynia.pl)