Tradycyjnie przesyłamy informacje o odbywających się w najbliższy weekend gdyńskich imprezach, a także propozycje na pożyteczne spędzenie wolnego czasu. Mamy nadzieję, że zarówno sami Państwo z nich skorzystają, jak i poinformują mieszkańców. Finisaż Festiwalu Traffic Design Trwają ostatnie prace na Festiwalu Traffic Design w Gdyni. Większość murali jest już gotowa, dopracowywane są detale. W piątek (10 sierpnia) o godz. 19.00 rozpocznie się finisaż festiwalu w Blues Club (ul. Portowa 9). W programie: godz. 19.30 - spacer z przewodnikiem - oglądanie murali w kwartale ul. Portowej, Żeromskiego, Św. Piotra i Św. Wojciecha, godz. 21.00 - pokaz festiwalowych fotografii i filmów. Wstęp wolny. Efekty prac czołówki polskiego street artu to m.in.: malowidła transatlantyków na budynku przy skrzyżowaniu ul. Żeromskiego oraz Św. Wojciecha, odmieniony słup przy kawiarni F. Minga na Bulwarze Nadmorskim czy niezwykły labirynt na ścianie bloku przy ul. Żeromskiego 8. Dzięki artystom zmieniły się także stacje kolejki SKM w Orłowie i na Grabówku. Więcej informacji: http://www.trafficdesign.pl/ i www.facebook.com/trafficdesign. Sax Club Ucho Klub Muzyczny „Ucho" w Gdyni (ul. Św. Piotra 2) zaprasza w piątek (10 sierpnia) na koncert zespołu „Kosmonavt". Początek - godz. 20.00. „Kosmonavt" to zespół powstały cztery lata temu na Wydziale Muzycznym Uniwersytetu w Stavanger w Norwegii. Gra energiczny funky jazz. W muzyce kwartetu można odnaleźć zarówno wpływy wschodnioeuropejskiej muzyki tradycyjnej, jak i country czy rock'n'rolla. Skład: Inge W. Breistein - saksofon, Aron Norstebo - gitara, Audun Reithaug - bas, Brage Tormanen - perkusja. Bilety w cenie 20 zł dostępne w Klubie Mizycznym „Ucho" (do godz. 18.00, a w szatni w czasie koncertu), kawiarni Cyganeria (ul. 3 Maja 27) oraz Salonie Muzycznym PULS (Centrum Gemini, ul. Waszyngtona 21). Rytm i ogień w Gdyni, czyli FROG 2012 Do 12 sierpnia trwa VII Festiwal Rytmu i Ognia FROG 2012. Sztukę fireshow zaprezentują w Gdyni międzynarodowi mistrzowie - artyści, tancerze ognia i cyrkowcy. Centrum imprezy będzie muszla koncertowa na Placu Grunwaldzkim. Gdynię odwiedzą artyści fireshow z USA, Węgier, Finlandii, Litwy i Polski. Nie zabraknie ciekawych gości muzycznych. Tradycyjnie organizatorzy zapraszają na liczne warsztaty: poi, afro dance, hula hoop, samby, tańca współczesnego, a także cyrkowych umiejętności - chodzenia na szczudłach, żonglerki kijami i sztuki akrobatycznej. W programie: 10 sierpnia (piątek)Szkoła Podstawowa nr 13 w Małym Kacku (ul. Halicka 8) warsztaty- godz. 14.30-16.30 - hula hoop izolacje/Vivian Spiral - różne poziomy zaawansowania (limit 12 osób); - godz. 17.15-19.15 - taniec współczesny/Zuzanna Nir (Teatr Avatar) - na zajęciach pojawią się także elementy jogi i rytmiki (limit 15 osób); Plac Grunwaldzki (muszla koncertowa) - godz. 20.00 - koncert Ras Luta - najbardziej rozpoznawalny wokalista sceny reggae w Polsce; - godz. 21.00 - scena otwarta fireshow - dla wszystkich solistów, duetów i grup, które chcą pokazać coś ciekawego; 11 sierpnia (sobota)Plac Grunwaldzki (muszla koncertowa) warsztaty- godz. 12.00-14.00 - szczudła/Piotr Pawarski (Teatr Avatar) - uczestnicy poznają sprzęt i kolejne techniki tańca, skoków, akrobacji i animacji szczudlarskich (limit 10 osób); - godz. 12.00-14.00 - poi dla zaawansowanych/Fire Circle (limit 15 osób); - godz. 14.00-16.00 - contact staff/Gora - żonglerka kontaktowa z kijami (limit 10 miejsc); - godz. 14.00-16.00 - samba/L'ombelico del Mondo - zespół odda do dyspozycji wszelkiego rodzaju perkusjonalia - od brazylijskich surdo, timb i tamborimów po afrykańskie djembe i egipskie douebki (nie ma limitu miejsc); - godz. 16.00-18.00 - hula hoop 3D flair/Vivian Spiral - uczestnicy spróbują nawet wariacji na dwa hula hoop (limit 15 osób); - godz. 14.00-18.00 - kącik dla dzieci - wspaniała przygoda z kuglarskimi sztuczkami, dzieci poznają podstawowe rekwizyty (cyrkowe talerzyki, żonglerskie piłeczki, poi) i nauczą się pierwszych sztuczek; - godz. 18.00-19.00 - konkurs grup bębniarskich; - godz. 20.00 - koncert L'ombelico del Mondo - zespół z Sochaczewa, który towarzyszy festiwalowi od początku, rozgrzeje do tańca w rytmach samby i wschodniej Afryki; - godz. 21.00-22.30 - konkurs grup fireshow; 12 sierpnia (niedziela)Plac Grunwaldzki (muszla koncertowa) warsztaty- godz. 10.00-12.00 - akrobalans/Gora - sztuka akrobatyczna łącząca elementy adagio (wykorzystującego figury akrobatyczne wykonywane w parach) oraz balansu (limit 15 osób); - godz. 12.00-14.00 - poi dla zaawansowanych/Fire Circle (limit 15 osób); - godz. 14.00-16.00 - żonglerka kijami/Antti Suniala - wszystkie poziomy (limit 15 osób); - godz. 13.00-17.00 - kącik dla dzieci; - godz. 17.00 - występ Kafri Cocktail - The Kitchoen Show, czyli kicz w dobrym stylu, multikolorowa, odlotowa bajka nie tylko dla dorosłych, zbiór gagów zawierających elementy iluzji, klaunady oraz zaczarowanych baniek mydlanych; - godz. 18.00 - występ Pana Ząbka - postać satyryczna z absurdalnym poczuciem humoru z pogranicza groteski, w przedziwnej fryzurze i złotych zębach potrafi rozśmieszyć do łez, by za chwilę niespodziewanie zaskoczyć dreszczykiem grozy; - godz. 19.00 - koncert Manasuna - muzyczne spotkanie dźwiękowych światów: współczesnej muzyki etnicznej, klasycznej oraz elektronicznej; - godz. 20.20 - ogłoszenie werdyktu jury VII konkursu FROG 2012; - godz. 20.45-22.30 - pokazy fireshowFlagrantis z Polski - młodzi artyści, którzy włączają w swoje występy bębny, żonglerkę, szczudła, elementy teatru;Teatr Avatar z Polski - specjalizujący się w technikach ogniowych, tańcu i żonglerce, wyróżnia się bogatą scenografią, kostiumami, charakteryzacja tancerzy oraz oprawą efektów scenicznych; Antti Suniala z Finlandii - absolwent szkół cyrkowych w Finlandii i Chinach, wirtuoz sztuki manipulacji płonącym kijem;Vivian Spiral z USA - prekursorka współczesnego, hipnotyzującego tańca z hula hoop, wzbogaconego elementami akrobacji, jogą, ruchem ninja oraz manipulacją kulą;Gora z Węgier - profesjonalny wykonawca fireshow oraz rzemieślnik z wieloletnim doświadczeniem;Fire Circle z Litwy - artyści eksperymentujący z ogniem, pirotechniką, laserem, efektami oświetleniowymi oraz możliwościami ludzkiego ciała. Ceny biletów: jeden dzień - 13 zł, weekend (sobota/niedziela) - 22 zł, cały festiwal (piątek/sobota/niedziela) - 30 zł; dzieci do 12 roku życia: odpowiednio 7, 12 i 15 zł; dzieci do lat 6: wstęp wolny. Bilety dostępne na terenie festiwalu (Plac Grunwaldzki) od godz. 16.00 w piątek (10 sierpnia), a także wcześniej w miejscach warsztatów, w godzinach ich trwania. Koszt warsztatów: jeden - 30 zł, karnet na trzy wybrane warsztaty - 80 zł, na pięć - 110 zł. Bilety można zakupić w miejscach warsztatów na pół godziny przed ich rozpoczęciem. Podczas zajęć niezbędny wygodny strój. Zapisy e-mailowe: info@frog-gdynia.pl. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.frog-gdynia.pl/. Teatr na plaży Od siedemnastu sezonów, latem, gdy większość teatrów korzysta z urlopowej przerwy, zespół Teatru Miejskiego w Gdyni zaprasza na wyjątkową scenę na plaży w Orłowie. Tam, pod gołym niebem, na piasku i przy akompaniamencie szumu morskich fal, oglądać można przedstawienia, filmy i słuchać koncertów. Do 19 sierpnia zapraszamy na Scenę Letnią, która znajduje się ok. 200 m od orłowskiego mola w kierunku Sopotu. Poniżej program na najbliższy weekend. W piątek, sobotę i niedzielę (10-12 sierpnia) o godz. 19.00 będzie można obejrzeć sztukę w reżyserii Jana Szurmieja „Słodkie lata 20., 30. ...". Spektakl powstał w ubiegłym roku z okazji 85-lecia nadania Gdyni praw miejskich. Jego premiera odbyła się na Scenie Letniej. Aktorzy zabiorą widzów w świat przedwojennego kabaretu, piosenek, wierszy i skeczy. Będzie można usłyszeć piosenkę „Białe miasto", napisaną specjalnie z okazji urodzin Gdyni. W niedzielę (12 sierpnia) o godz. 12.00 - „Cała Polska czyta dzieciom". Tym razem tematem będzie świat dziecięcej wyobraźni. Najmłodsi dowiedzą się, jak Nusia poradziła sobie z napotkanymi na plaży baranami, jak się nimi zaopiekowała i nauczyła je pływać, a także sprawdzą moc wyobraźni Piaskowego Wilka, która potrafi naprawić nawet „ochomód...mochosad, chosamód... samochód?". Wszystko to dzieci znajdą w niezwykłych książkach: „Nusia i baranie łby" Pii Lindenbaum oraz „Raz, dwa, trzy Piaskowy Wilk" Åsy Lind.Rezerwacje biletów w Biurze Promocji od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00 pod nr. telefonu: 58 660 59 22. Kasa w Orłowie czynna od wtorku do niedzieli w godz. 15.00-20.00. Telefon na Scenę Letnią: 507 714 599. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.teatrgombrowicza.art.pl/. Teatralny przystanek Gdynia Główna - dosłownie! Co można robić czekając na kolejkę na peronie dworca SKM w Gdyni Głównej? Oglądać spektakle teatralne! Od 10 do 19 sierpnia Miasto Gdynia, PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście i Sopocka Scena Off de BICZ zapraszają na nietypowe przedsięwzięcie „Teatr Gdynia Główna". Z peronu SKM będzie można obejrzeć pięć sztuk, w których podróż jest alegorią życia człowieka. Przestrzenią gry będzie dworcowy taras. W programie na najbliższy weekend: 10 sierpnia (piątek), godz. 17.00„Pielgrzymka" - Teatr Snów, reż. Zdzisław Górski Najnowsze dzieło legendarnego trójmiejskiego teatru nawiązuje do motywu podróży jako metafory ludzkiej egzystencji. Bohaterowie spektaklu, trochę jakby nie z tej epoki, wydają się pochłonięci sprawami bieżącymi. Pielgrzymują przez życie, wygodne, a najlepiej komfortowe, w oczekiwaniu na cud, będąc w ciągłej potrzebie zachwytu. Jakie są cele naszych pielgrzymek? Czym różnimy się w tych wędrówkach? Jakie cuda spotykamy po drodze? Jakich nie dostrzegamy, a jakie mijamy bez refleksji? 11, 12 sierpnia (sobota, niedziela), godz. 20.00„...i Julia"- Teatr Off de BICZ, reż. Ida Bocian „Romeo i Julia" - dobrze wszystkim znana tragedia kochanków, których połączyła miłość skazana na niepowodzenie. Ida Bocian zdecydowała się opowiedzieć historię tej miłości z perspektywy Julii. Bohaterka zostaje ze swoją tragedią sama i sama ją przed odgrywa, co doprowadza ją do kresu psychicznych możliwości. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.offdebicz.sopot.pl/. Gdyński Rajd Historyczny z zabytkowymi autami Jaguar Mk2 z 1962 r., Alfa Romeo GT Bertone i Citroen DS z 1969 r., Ferrari Daytona z 1971 r. - to tylko niektóre z zabytkowych aut zgłoszonych dotychczas do I Gdyńskiego Rajdu Historycznego, który odbędzie się w najbliższy weekend (11-12 sierpnia). Jego organizatorem jest Polski Touring Klub we współpracy z Automobilklubem Morskim. W sobotę (11 sierpnia) miłośnicy zabytkowej motoryzacji wezmą udział w rajdzie turystycznym - jeździe na orientację szlakiem historyczno-architektonicznym i konkursie wiedzy. Zagadki dotyczyć będą historii Gdyni i architektury modernistycznej. Ok. 60-kilometrowa trasa wieść będzie od Oksywia po Wielki Kack. Start o godz. 10.00 na placu przy Akwarium Gdyńskim. W godz. 15.00-18.00 na tym samym placu właściciele zaprezentują swoje samochody w konkursie elegancji. W niedzielę (12 sierpnia) w godz. 10.00-14.00 odbędą się jazdy sprawnościowe - slalom i wyścig z szykanami na ul. Polskiej oraz manewry na parkingu przy ul.Chrzanowskiego. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.touringklub.pl/. Turniej Piłki Ręcznej Kobiet W najbliższy weekend (11-12 sierpnia) w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia" (ul. Kazimierza Górskiego 8) odbędzie się Turniej Piłki Ręcznej Kobiet - Gdynia 2012. Zagra czołówka polskiej Ekstraklasy: KGHM Metraco Zagłębie Lubin, SPR Lublin S.S.A, KU AZS Politechnika Koszalińska i oczywiście Vistal Łączpol Gdynia. W sobotę mecze rozpoczną się o godz. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00 i 18.00, a w niedzielę o godz. 10.00 i 12.00. Zakończenie turnieju i rozdanie nagród o godz. 13.45. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.gosirgdynia.pl/. Wakacyjne weekendy z EXPERYMENTEM W wakacyjne weekendy Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni (Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza na fascynujące pokazy. W najbliższą sobotę i niedzielę (11 i 12 sierpnia) - „Iluzje optyczne i inne mózgu oszustwa". Czy zawsze możemy ufać swoim zmysłom? Czy potrafimy prawidłowo rozpoznać sygnały napływające z otoczenia? Podczas pokazów będzie można przekonać się, że nie zawsze jest to takie oczywiste. W sobotę pokazy rozpoczynają się o godz. 12.00 i 14.00, a w niedzielę o godz. 12.00. Wszystkie zajęcia w ramach biletu wstępu do Centrum Nauki EXPERYMENT. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.experyment.gdynia.pl/. Centrum Nauki EXPERYMENT informuje, że w okresie wakacyjnym liczba gości wzrasta, dlatego może się zdarzyć, że w przypadku osiągnięcia dopuszczalnej liczby odwiedzających, kolejne osoby zostaną poproszone o oczekiwanie na wejście. Letnia czytelnia w Gdyni Krytyka Polityczna w Trójmieście zaprasza w wakacyjne weekendy do letniej czytelni w Gdyni, która znajduje się na tarasie kawiarni F. Minga, od strony Bulwaru Nadmorskiego, oraz na plaży za kawiarnią. Czytelnia czynna jest w godz. 12.00-20.00. W sobotę (11 sierpnia) organizatorzy proponują relaks na kocach i leżakach z książką, a w niedzielę (12 sierpnia) zapraszają na specjalne wydarzenia dla dzieci i dorosłych: - godz. 13.00-16.00, taras kawiarni F. Minga warsztaty dla dzieci „Fabryka książki" - najmłodsi (warsztaty przygotowane z myślą o dzieciach w wieku 4-8 lat) nauczą się, z jakich elementów składa się książka, dowiedzą się, jak się ją tworzy, a także sami wykonają proste książeczki pod okiem opiekunów; - godz. 16.00, taras kawiarni F. Minga i plaża warsztaty dla dzieci z wydawnictwem EneDueRabe - punktem wyjścia do zabawy będzie książka „Billy i tajemniczy kot", uczestnicy stworzą koty-pacynki i wezmą udział w warsztatach dramy, organizatorzy zapraszają równie dorosłych; - godz. 18.00, kawiarnia F. Minga Angaż na plaży. Slam poetycki - konkurs poetycki, w którym każdy może stanąć przeciwko każdemu, o wygranej decyduje publiczność, uczestnicy powinni przygotować pięć własnych niepublikowanych i nienagradzanych wierszy, zgłoszenia na pół godziny przed konkursem, wieczór rozpocznie autorski występ poety i pisarza Jasia Kapeli, a konkurs poprowadzi Wojciech Boros. Letnia czytelnia powstała w Gdyni w ramach projektu „Park książki", który realizowany jest przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Gdyni. U królowej Hiszpanii, księcia Monako i w gdyńskiej galerii Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza w sobotę (11 sierpnia) do galerii PROFILE w Gdyni (ul. Wojewódzka 7, Wzgórze Św. Maksymiliana) na wernisaż wystawy malarstwa Eugeniusza Ochonko. Początek - godz. 19.00. Eugeniusz Ochonko ukończył Wydział Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Bazując na precyzyjnej, wzorcowanej na rysunkach starych mistrzów technice w sposób bardzo konsekwentny kontynuuje mieszanie świata rzeczywistego z fantasmagorią. W jego obrazach świat realny przywołuje ten ukryty, magiczny.Eugeniusz Ochonko swoje prace wystawiał na wielu krajowych i międzynarodowych wystawach, m.in.: „ART.GENDA 96" w Kopenhadze (Dania), „Prezentacja Polskiej Sztuki" w Parlamencie Bremen (Niemcy), a także w Hiszpanii. W 2007 r. otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki. Od 2008 oku mieszka i tworzy w Hiszpanii. Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach na całym świecie, m.in. u królowej Sofii w Hiszpanii i księcia Alberta II z Monaco. Wystawę będzie można oglądać do 2 września, od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-18.00, a w soboty w godz. 12.00-16.00. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.eraartprofile.pl/ oraz pod numerami telefonu: 58 622 33 11, 696 023 935. Aktywne Lato z GOSiR-em Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w kolejnej edycji „Aktywnego Lata" na plaży w Śródmieściu i na drugie rozgrywki Gdynia Beach Sports Festival", które odbędą się w sobotę (11 sierpnia). W sobotę na boiskach na plaży obok Contrast Cafe rozegrane zostaną turnieje beach soccera i plażowej piłki siatkowej. Program zawodów:beach soccer kategorie rocznik 1995 i młodsi oraz OPEN kobiet - godz. 9.00, zapisy w godz. 8.30-8.45kategoria OPEN mężczyzn - godz. 14.30, zapisy w godz. 14.00-14.15 plażowa piłka siatkowakategoria rocznik 1995 i młodsi - godz. 9.00, zapisy w godz. 8.30-8.45kategorie OPEN kobiet i mężczyzn - godz. 14.00, zapisy w godz. 13.30-13.45 W ramach „Aktywnego Lata" na plaży Śródmieście codziennie, od poniedziałku do niedzieli, w godz. 10.00-18.00 można wziąć udział w akcji „Granie na Spontanie", czyli zajęciach przygotowanych przez wykwalifikowanych instruktorów. W tym samym czasie można bezpłatnie wypożyczyć sprzęt sportowy. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.gosirgdynia.pl/. Tea-tralna zaprasza do złego kina na plaży Klub Tea-tralna wraz ze sceną Teatru Miejskiego w Gdyni przeniósł się na orłowską plażę (ok. 200 m od orłowskiego mola w kierunku Sopotu) i zaprasza miłośników złego kina na pokaz VHS HELL - w sobotę (11 sierpnia) o godz. 22.00. W programie jak zwykle znajdą się dwa kuriozalne filmy. Tym razem należy przygotować się na małe „best of" kultowego reżysera Davida A. Priora, którego produkcje w latach 90. rządziły w każdej szanującej się wypożyczalni wideo. W sobotę wyświetlone zostaną jego dwa najbardziej znane akcyjniaki - „Deadly Prey" oraz „The Final Sanciton". „Deadly Prey", reż. David A. Prior, 1987Jeden z najbardziej kultowym filmów klasy „B" oraz ulubiona produkcja ekipy VHS HELL. Brat reżysera - Ted Prior - wciela się w weterana wojny wietnamskiej, który raz jeszcze staje oko w oko z upiorami przeszłości. Porwany przez bezwzględnych najemników musi walczyć o przetrwanie i dokonać krwawej zemsty na prześladowcach swojej rodziny. Przygotujcie się na wybornie umowny scenariusz, kultowe dialogi i nieprawdopodobne sceny akcji. Totalna esencja lat 80. i doskonała zabawa. „Final Sanction", reż. David A. Prior, 1990Niedaleka przyszłość. Wielkie mocarstwa nie prowadzą już tradycyjnych wojen. Wszelkie konflikty rozwiązywane są za pomocą pojedynków superżołnierzy. Ted Prior tym razem w roli reprezentanta USA, który musi pokonać rosyjską maszynę śmierci - sierżanta Sergeia Schvackova (Robert Z'Dar i jego kolosalna żuchwa!). Czego możecie się spodziewać? Przede wszystkim kiepskiego aktorstwa, niedorzecznej fabuły oraz... SAPEREK ŚMIERCI! „Final Sanction" to "Igrzyska śmierci" dla prawdziwych facetów, a nie maminsynków! Organizatorzy sugerują zabrać ze sobą ciepłe ubrania i koce. Wstęp jak zwykle wolny! Wpław i na przełaj, czyli gdyńskie Mistrzostwa Polski w Aquathlonie Ponad 400 osób wystartuje w Mistrzostwach Polski w Aquathlonie, które w niedzielę (12 sierpnia) odbędą się w Gdyni. Aquathlon, czyli dyscyplina bezpośrednio wywodząca się z triathlonu, składa się z pływania oraz biegu. Zawodnicy po wyjściu z wód Zatoki Gdańskiej błyskawicznie w strefie zmian założą obuwie biegowe, przypną numery startowe do koszulek i ruszą na trasę prowadzącą po Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Najpierw zmierzą się najmłodsi uczestnicy w wieku 10-13 lat. Do pokonania będą mieli 200 m wpław oraz 1 km do przebiegnięcia. Tuż za nimi, w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, wystartują ich starsi koledzy w wieku 14-15 lat, a także 16 i 17-latkowie, dla których zawody będą Mistrzostwami Polski. Pokonają dystans 400 m w wodzie i 2 km na lądzie. Najwięcej emocji dostarczy trzeci wyścig, w którym, jak to było w ubiegłych latach, wystartuje cała polska czołówka. Tu dla zawodników organizatorzy przygotowali kilometrową trasę w wodzie oraz 5-kilometrową trasę biegową. Start i meta na końcu Bulwaru Nadmorskiego (kąpielisko „Redłowo"). Program zawodów:- godz. 11.45 - wyścig pierwszy - zawody dla dzieci;- godz. 12.30 - wyścig drugi - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych;- godz. 13.30 - wyścig trzeci - Mistrzostwa Polski w klasyfikacji generalnej, juniorów, młodzieżowców i weteranów;- godz. 15.00 - ceremonia dekoracji i uroczyste zakończenie zawodów. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.gosirgdynia.pl/. Koncert muzyki promenadowejOd wielu lat park na Kamiennej Górze we wszystkie wakacyjne niedziele zamienia się w gdyński amfiteatr, w którym posłuchać można „Koncertów Muzyki Promenadowej". W najbliższą niedzielę (12 sierpnia) o godz. 16.00 wystąpi: Hanseatica Chamber Orchestra pod dyrekcją Roberta Kwiatkowskiego. Prowadzenie koncertów: Krzysztof Dąbrowski. Wstęp wolny. Concertino zaprasza na impresje muzyczne W niedzielę (12 sierpnia) w Sali Concertino w Gdyni (ul. Popiela 24) odbędzie się koncert muzyki współczesnej „Gdyńskie Impresje Muzyczne 2012". W programie utwory Alicji Jonas i Wojciecha Kilara. Początek - godz. 17.00. Wstęp wolny. Opublikowano: 10.08.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)