Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców. Aktualizacja terminu
Komunikaty dla mediów

Zapraszamy na weekend do Gdyni

Tradycyjnie przesyłamy informacje o odbywających się w najbliższy weekend gdyńskich imprezach, a także propozycje na pożyteczne spędzenie wolnego czasu - w porządku chronologicznym. Mamy nadzieję, że zarówno sami Państwo z nich skorzystają, jak i poinformują mieszkańców. 

„Spotkania z historią OSTAR" - Krystyna Chojnowska - Liskiewicz


W piątek, 5 kwietnia 2013 r., o godz. 17.00 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego przy Al. Jana Pawla II 11 odbędzie się kolejne „Spotkanie z historią OSTAR". Bohaterem i gościem będzie Krystyna Chojnowska - Liskiewicz - pierwsza kobieta na świecie, która samotnie opłynęła kulę ziemską.
 
Po tym rejsie została przyjęta do elitarnego grona członków The Explorers Club w Nowym Jorku, a jej wyczyn został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Po powrocie do Polski została uhonorowana Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i złotym medalem „Za Wybitne Osiągnięcia Sportowe". W 2008 r. w Gdyni otrzymała Super Kolosa za całokształt żeglarskich osiągnięć.

Wstęp wolny.

Spotkania są częścią projektu „OSTAR for Dydek" - udziału polskiego żeglarza kpt. Krystiana Szypki w prestiżowych transatlantyckich regatach samotników OSTAR 2013 (start regat - 27.05.2013 r.). Zafascynowany osobowością, postawą prospołeczną i osiągnięciami Małgorzaty Dydek kpt. Krystian Szypka swój udział w regatach OSTAR dedykuje pamięci tej wybitnej nieżyjącej już polskiej koszykarki.
 
Weź udział w niezwykłym koncercie E(x)plory

W sobotę, 6 kwietnia 2013 r., w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbędzie się gala finałowa Festiwalu E(x)plory! Początek o godz. 15.00.

Podczas gali poznamy laureatów Konkursu Młodych Naukowców E(x)plory, a jej przebieg uświetni niezwykły koncert prof. Piotra Sutta - solisty perkusisty, pedagoga, animatora kultury i propagatora sztuk muzycznych, założyciela i lidera Gdańskiej Grupy Perkusyjnej „Jeunesses Musicales". Ten charyzmatyczny artysta i animator wciągnie do wspólnego grania ponad 300-osobową publiczność, pokazując, że muzyka jest w każdym z nas. Wstęp na galę i koncert jest bezpłatny.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczne jest wcześniejsze potwierdzenie obecności drogą mailową na adres: explory@explory.pl - do 6 kwietnia, do godz. 13.00.

Szczegóły wydarzenia:
www.gdynia.pl/wydarzenia/70_84003.html.
 
W Cafe Vademecum

Cafe Vademecum (ul. Świętojańska 5) zaprasza:

- w piątek, 5 kwietnia 2013 r., o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z Iwoną Kienzler. Tematem spotkania będzie najnowsza książka „Dziwadztwa i sekrety władców Polski". Spotkanie poprowadzi Elżbieta Żukowska. Wstęp wolny;

- w sobotę, 6 kwietnia 2013 r., w godz. 14.00 - 18.00 na „Sobotnią Gralnię". Obowiązują zapisy telefoniczne: 58 661 15 41 lub e-mailem: ksiegarnia@vademecum.gdynia.pl;

- w niedzielę, 7 kwietnia 2013 r., na Obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

Stowarzyszenie Kreatywnej Edukacji zaprasza wszystkich dużych i małych do Cafe Vademecum na obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. W świat opowieści przeniesiemy się jednak nie tylko dzięki książkom ale także ich adaptacjom sprzed kilku dekad. Bajki nagrane na płytach winylowych, uwiecznione na slajdach i starych kliszach odnalezione w piwnicach i na strychach wypełnią nasz program. Oczywiście nie zabraknie także zajęć i gier dla najmłodszych, które nawiązywać będą do przedstawionych opowieści.

Program spotkania:
-
godz. 10.00-11.15 - Podróże małe i duże;
- godz. 11.30-12.45 - Nasi przyjaciele;
- godz. 13.00-14.15 - Świat fantazji.

Zainteresowane osoby proszone są o zgłoszenia na adres e-mailowy: kreatywna.edukacja@gmail.com lub ksiegarnia@vademecum.gdynia.pl, telefonicznie: 58 661 15 41 wraz ze wskazaniem, w którym bloku/blokach zajęć wezmą udział. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Projekt finansowany ze środków gminy Gdynia.
 
Koncert Duetu Szantowego w Caffe Anioł 

Kawiarnia Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) zaprasza w sobotę, 6 kwietnia 2013 r., o godz. 19.00 na koncert Duetu Szantowego Gdańskiej Grupy Folkowej.
 
Zagrają: Izolda Trojanowska doskonała skrzypaczka, której gra potrafi zadowolić najbardziej wymagających słuchaczy, a perfekcyjnie opanowana sztuka improwizacji wzbudza ogólny podziw i uznanie. Ryszard Linert: szantymen związany z międzynarodowym klubem morza Zejman, twórca i lider zespołu Gdańska Grupa Folkowa.
 
Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza weekend 5, 6 i 7 2013 r. kwietnia o godz. 19.00 na „Chorego z urojenia" Moliera w reżyserii Tomasza Mana
.

Przezabawne perypetie pewnego hipochondryka w doskonałym wykonaniu Bogdana Smagackiego. Czy to my walczymy z chorobą, czy choroba z nami?
 
A może wszystkiemu winni są lekarze? Tak czy inaczej, najbezpieczniej być doktorem dla siebie samego, wtedy na pewno - jak w przedstawieniu - wszystko skończy się happy endem.
 
Mecz Seahawks Gdynia - AZS Silesia Rebels

W niedzielę, 7 kwietnia 2013 r., o godz. 11.00 na Narodowym Stadionie Rugby przy ul. Kazimierza Górskiego 10 w Gdyni zostanie rozegrany mecz drugiej kolejki Topligi. Aktualni mistrzowie Polski - Seahawks Gdynia podejmą AZS Silesia Rebels.

Wstęp wolny.

Gdynianie swoją siłę budują jako monolit już od początków istnienia klubu. Na jego czele stoi niepodważalny futbolowy autorytet - Maciej Cetnerowski, który sukcesywnie realizuje swoją koncepcję drużyny.

Oficjalnym partnerem Seahawks w sezonie 2013 są „Cheerleaders Gdynia" cheerleaderki reprezentacji polski w piłce nożnej, mające za sobą występ podczas meczu NBA.
 
W Klubie Filmowym ...

Klub Filmowy w Gdyni (ul. Waszyngtona 1) zaprasza w weekend  5-7 kwietnia 2013 r. na dwa filmy:

- o godz. 20.00 

„Bejbi blues"

reżyseria: Katarzyna Rosłaniec,
występują: Magdalena Berus, Nikodem Rozbicki, Magdalena Boczarska.
Dramat, Polska, 2012.

Kasia Rosłaniec, reżyserka „Galerianek", przedstawia historię niedojrzałej 17-latki, która zostaje matką. „Bejbi blues" to kolejny - po „Sali samobójców" i „Jesteś Bogiem" - odważny, ale też nie pozbawiony humoru, portret pokolenia młodych Polaków. Natalia (Magdalena Berus) urodziła dziecko, ale to wcale nie była „wpadka" - ciążę zaplanowała. Teraz razem ze swoim chłopakiem Kubą (Nikodem Rozbicki) próbuje podołać obowiązkom rodzica.

- o godz. 18.00

„Cezar musi umrzeć"

reżyseria: Paolo Taviani, Vittorio Taviani,
występują: Cosimo Rega, Salvatore Striano, Giovanni Arcuri.
Dramat, Włochy, 2012.

Grupa więźniów odsiadujących w rzymskim zakładzie karnym o zaostrzonym rygorze wyroki za najcięższe przestępstwa bierze udział w przygotowaniach do wystawienia „Juliusza Cezara". Ich aktorskie umiejętności sprawdza Fabio Cavalli, słynny włoski reżyser teatralny. Dzięki sztuce Szekspira do skazanych mafiosów, morderców i rabusiów, których twarzy nie skaziła dotąd refleksja o wartości życia i śmierci, powoli zaczyna docierać prawda o ich czynach.

Bilety na każdy z seansów - 10 zł.
 
 

  • ikonaOpublikowano: 05.04.2013 00:00
  • ikona

    Autor: Bartosz _Matejko (2009)

ikona