Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców. Aktualizacja terminu
Komunikaty dla mediów

Zapraszamy na weekend do Gdyni

Tradycyjnie przesyłamy informacje o odbywających się w najbliższy weekend gdyńskich imprezach, a także propozycje na pożyteczne spędzenie wolnego czasu - w porządku chronologicznym. Mamy nadzieję, że zarówno sami Państwo z nich skorzystają, jak i poinformują mieszkańców. 

Sptokanie z historią "OSTAR"


W piątek, 12 kwietnia 2013 r., o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni przy Al. Jana Pawła II 11 odbędzie się piąte spotkanie z cyklu „Spotkania z historią OSTAR". Bohaterem i gościem spotkania będzie Jerzy Rakowicz - uczestnik regat OSTAR '80.

Jerzy Rakowicz startował w regatach OSTAR w 1980r. na 38-stopowym jachcie „Spaniel" (tym samym, na którym w poprzedniej edycji tych regat Kuba Jaworski zdobył 2. miejsce) i zajął 15. miejsce na 45 jachtów. Rakowicz był także uczestnikiem trzech pierwszych edycji regat AZAB (Azores and back - czyli regaty z Anglii na Azory i z powrotem). W regatach AZAB'79 startując również na „Spanielu" zajął pierwsze miejsce w kategorii załóg jednoosobowych. Za to zwycięstwo dostał nagrodę „Rejs Roku" i „Srebrny Sekstant".

„Spotkania z historią OSTAR" są częścią projektu „OSTAR for Dydek" - udziału polskiego żeglarza kpt. Krystiana Szypki w prestiżowych transatlantyckich regatach samotników OSTAR 2013 (start regat - 27.05.2013). Zafascynowany osobowością, postawą prospołeczną i osiągnięciami Małgorzaty Dydek kpt. Krystian Szypka swój udział w regatach OSTAR dedykuje pamięci tej wybitnej nieżyjącej już polskiej koszykarki.
 
Ostatnie spektakle „Miki mister DJ" w Teatrze Miejskim
 
Teatr Miejski w Gdyni (ul. Bema 26) zaprasza 12 i 13 kwietnia 2013 r. o godz. 19.00 na ostatnie spektakle „Miki mister DJ" Mateusza Pakuły w reżyserii Agnieszki Olsten.
 
Przedstawienie, dalekie od tradycyjnych, konserwatywnych wystawień, posiada skrótową formę videoclipu, dzięki której poprzez minimum środków można przekazać maximum treści, co w obecnych postmodernistycznych czasach, staje się zwyczajową formą komunikacji. Młodzi, zagubieni w wirtualnym świecie, zalani falą obojętności szukają siebie i szansy na miłość. Sformatowane pokolenie, które chce zaistnieć. Za wszelką cenę? Radykalny, przerysowany, skrótowy portret współczesnego świata... dla widzów od 13 roku życia. W roli tytułowej m.bunio.s z formacji D4D.
 
Bilety w promocyjnej cenie: 20 zł. Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.teatrgombrowicza.art.pl/.
 
Premiera „Maszynerii Mitu" w gdyńskim Centrum Kultury
 
12 kwietnia 2013 r. (piątek) o godz. 19.00 w Centrum Kultury w Gdyni (ul. Łowicka 51) odbędzie się premiera spektaklu „Maszyneria Mitu" w reżyserii Tomasza Podsiadłego. Kolejne przedstawienia 13 kwietnia 2013 r. (sobota) o godz. 19.00 oraz 14 kwietnia 2013 r. (niedziela) o godz. 17.00.
 
Twórcy spektaklu Maszyneria Mitu postanowili powrócić do mitologii greckiej po to, by pokazać jak bliskie są nam odległe w czasie historie znane z lekcji języka polskiego. W swoim spektaklu starają się udowodnić jak wciąż uniwersalne są opowieści o Demeter, Dedalu i Zeusie. Pragną przypomnieć, że współcześni wciąż mogą przejrzeć się w micie niczym w lustrze, dlatego na scenie przedstawiają cierpiącą matkę, agresywnego nastolatka, szukającą miłości dziewczynę, zapracowanego mężczyznę, uwięzionego w własnych projektach twórcę... i herosa, który żyje w każdym z nas, musimy go tylko odnaleźć.
 
Bilety w cenie: 30/25 zł.
 
Więcej informacji o spektaklu na stronie internetowej: http://www.ckgdynia.pl/.
 
Śmietanka polskich cheerleaderek w Gdyni

Ponad 300 tancerek - prawie 30 formacji wystąpi w sobotę, 13 kwietnia 2013 r., podczas XI Gdyńskiego Festiwalu Zespołów Cheerleaders, organizowanego w ramach Grand Prix Polski. Zawody odbędą się w godz. 14.45-18.30 w hali sportowej Gimnazjum nr 4 przy ul. Okrzei 6 w Gdyni.

 
Do mistrzostw zgłosiły się zawodniczki m.in. z Trójmiasta, Słupska, Olsztyna. Zespoły zaprezentują się w dwóch dywizjach: pom dance - taneczny show oraz cheer dance - pokaz z elementami akrobatycznymi, w trzech kategoriach wiekowych: junior młodszy, junior i senior.
 
Wstęp na imprezę jest wolny.
 
Organizatorem imprezy jest Szkoła Podstawowa nr 10 w Gdyni Chyloni.

Odwiedź Fryderyka Chopina w Gdyni

STS Fryderyk Chopin po raz kolejny odwiedzi gościnny port w Gdyni. Zwycięzca ubiegłorocznych regat wielkich żaglowców The Tall Ships' Races spodziewany jest w naszym mieście w godzinach porannych w sobotę, 13 kwietnia 2013 r.  

Dwumasztowy bryg zacumuje w miejscu, które zwyczajowo zajmuje Dar Młodzieży - przy nabrzeżu Pomorskim, vis-a-vis Akwarium Gdyńskiego. Statkiem dowodzi kapitan Tomasz Ostrowski - laureat drugiej edycji Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza.

Fryderyk Chopin zaprosi publiczność na pokład w sobotę w godzinach 14.00-16.00 i w niedzielę między godziną 12.00 i 16.00. Wstęp oczywiście wolny.
 
Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_84276.html.

Armia w Klubie Ucho


Klub Muzyczny „Ucho", ul. Św. Piotra 2 w Gdyni, zaprasza w sobotę, 13 kwietnia 2013 r., godz. 20.00 na koncert grupy ARMIA.


Zespół występuje w rozszerzonym siedmioosobowym składzie, a program koncertu oparty jest na utworach z najnowszej płyty grupy, która ukazała się w listopadzie 2012 roku. Znajdują się na niej wybrane kompozycje, często w nowych odsłonach, niektóre w aranżacjach akustycznych - od „Aguirre" z pierwszej płyty, przez „Popioły" i „Dom przy moście" po „Green" z wydanego w 2009 r. albumu „Freak". Całości dopełnia kilka anglojęzycznych wersji utworów Armii, w tym tytułowy „Towards The East", w interpretacjach zaprzyjaźnionego z zespołem Gerarda Nowaka.
 
Bilety: 35 zł (przedsprzedaż)/40 zł (w dniu koncertu).

Recital Leszka Dranickiego w Caffe Anioł


Caffe Anioł, ul. Kilińskiego 6 w Gdyni, zaprasza w sobotę, 13 kwietnia 2013 r., o godz. 19.00 na recital Leszka Dranickiego.

 
Znane i lubiane przeboje jazzowe, bluesowe i rockowe z ubiegłego wieku... Bogato ilustrowane wspomnieniami z koncertów w autorskim opracowaniu.
 
Wstęp: 15 zł po wcześniejszym odbiorze biletów w kawiarni.

Koncert dyplomantów

Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni zaprasza w sobotę, 13 kwietnia 2013 r., do Domu Rzemiosła przy ul. 10 Lutego 33 na koncert dyplomantów.

Początek o godz. 17.00.
 
Szczegóły:www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_84285.html.
 
zBiegiemNatury
 
W niedzielę, 14 kwietnia 2013 r., odbędzie się w Gdyni pierwsze spotkanie biegowe w ramach akcji „zBiegiemNatury", powstałej z inicjatywy dziennikarzy radiowej Trójki, Stowarzyszenia GRAND PRIX Poznania i Clubu bbl. Trenerzy i instruktorzy lekkiej atletyki poprowadzą uczestników leśnymi duktami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zbiórka w każdą niedzielę o godz. 11.00 przy skrzyżowaniu ulic Małokackiej i Olimpijskiej w sąsiedztwie Stadionu Miejskiego w Gdyni. Treningi poprowadzą Dominika Zakrzewska i Jacek Kowalczyk. Akcja potrwa do 15 września 2013 r.
 
Więcej informacji na stronie internetowej: www.zbiegiemnatury.pl.
 
Z wachlarzem, chustą oraz kapeluszem - Flamenco Show

W niedzielę, 14 kwietnia 2013 r., o godz. 12.00 w gdyńskim Hotelu „Nadmorski" (ul Ejsmonda 2) odbędzie się koncert zatytułowany „Flamenco Show" z cyklu Południowe Spotkania Muzyczne.

Zabrzmi folklor południowej Hiszpanii - Sewilli, Malagi, Granady. Podziwiać będzie można taniec z wachlarzem, chustą oraz kapeluszem. Goście usłyszą także prawdziwe Palmas - specjalny rodzaj klaskania oraz Jaleo - okrzyki zagrzewające artystów i publiczność do wspólnego muzykowania. Taniec w pięknych sukniach, śpiew, wirtuozowskie popisy na gitarze flamenco, kastanietach - stworzą prawdziwy klimat hiszpańskiej fiesty.

Wystąpią: zespół Aire Flamenco - Robert Słucki - gitara, śpiew, Alicja Moreno, Małgorzata Szeliga - taniec, palmas, kastaniety, Riccardo Tapia - instrumenty perkusyjne, śpiew.

W krótkim popisie na marimbie i werblu wystąpi także 14-letni perkusista Bartłomiej Sutt, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku.

Koncert poprowadzi Barbara Żurowska - Sutt.

Bilety w cenie 8 zł w przedsprzedaży, a w dniu koncertu w cenie 12 zł można zakupić w recepcji hotelu.
 
Koncerty Południowe Spotkania Muzyczne w Hotelu „Nadmorski" są finansowane przez Miasto Gdynia.

Zobacz, co potrafią gdyńscy Odyseusze


Uczniowie Gimnazjum nr 4 w Gdyni, którzy znakomicie spisali się podczas ogólnopolskiego finału „Odyseja Umysłu", zaprezentują swoje zwycięskie programy szerszej publiczności. Będzie można je obejrzeć w niedzielę 14 kwietnia o godz. 16.00 w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera" (ul. Zawiszy Czarnego 1).
O godz. 17.00 rozpocznie się koncert „Rozmarzone serce w filmowej piosence" w wykonaniu uczniów i absolwentów tej szkoły.

Gimnazjaliści pokażą m.in. autorskie przedstawienie, w którym pojawi się replika budowli architektonicznej stworzonej między 1000 a 1600 rokiem naszej ery, a także budowlę ważąca nie więcej niż 15 g a mogącą utrzymać aż 235 kg!
 
Przypominamy, że dwie drużyny z Gimnazjum nr 4 wygrały w II grupie wiekowej (uczniowie 6 klasy szkoły podstawowej i dwóch pierwszych gimnazjum), rozwiązując problem „Przebojowa architektura" oraz „Z górki strukturki!". Kolejna drużyna z tego gimnazjum, która zajęła się problemem „Zawiłości normalności", w tej samej kategorii wiekowej zajęła drugie miejsce.
 
Po pokazach w ramach „Koktajlu Artystycznego w Riwierze" uczniowie i absolwenci szkoły zaśpiewają ambitne utwory znanych kompozytorów i sław piosenki rozrywkowej.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Wiosenny Warkot Wraków


Były już spisane na straty, ale w najbliższy weekend odżyją. Zdemolowane auta zostaną ucharakteryzowane i upiększone, by mogły wziąć udział w szóstej edycji Wrak Race. Rajd wystylizowanych samochodów, tym razem pod hasłem „Wiosenny warkot", odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia w Kolibki Adventure Park w Gdyni (ul. Bernadowska 1). Dla kibiców wstęp wolny. Start - godz. 10.00.

Dzień wcześniej, sobota 13 kwietnia, zawodnicy wystylizują pojazdy w specjalnym Wrak Garażu, czyli boksach w Kolibki Adventure Park.

W niedzielę ok. 50 śmiałków przemierzy wyboisty i kręty tor terenowy. Eliminacje odbędą się w godz. 10.00-13.40, a start biegu finałowego zaplanowano o godz. 14.15. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród o godz. 15.00.

W tej edycji po raz pierwszy weźmie udział grupa osób niepełnosprawnych z Fundacji Artura Labuddy „Podróże bez granic". Zapraszamy do kibicowania. 

Giełda kolekcjonerów

 
Gratka dla kolekcjonerów i początkujących zbieraczy oraz dla wszystkich miłośników staroci i przedmiotów z duszą! XIX Giełda Kolekcjonerska w Muzeum Miasta Gdyni odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia 2013 r.
 
Organizatorzy: Gdyński Klub Kolekcjonerów i Muzeum Miasta Gdyni serdecznie zapraszają w godz. 10.00-14.00. Osoby chcące wystawić swoje przedmioty powinny przyjechać godzinę wcześniej, aby je spokojnie wyeksponować.
 
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_84288.html
 
 

  • ikonaOpublikowano: 12.04.2013 00:00
  • ikona

    Autor: Bartosz _Matejko (2009)

ikona