Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców. Aktualizacja terminu
Komunikaty dla mediów

Zapraszamy na weekend do Gdyni

Przesyłamy informacje o odbywających się w najbliższych dniach gdyńskich imprezach, a także propozycje na pożyteczne spędzenie wolnego czasu.
Piątkowy wieczór warto spędzić filmowo. Z co najmniej czterech powodów, w Klubie Filmowym zaprezentowane zostaną bowiem cztery sztandarowe już produkcje Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Sobota upłynie w tanecznych rytmach za sprawą Gdynia Break 2014, a dla dzieci przygotowano premierę Teatru Gdynia Główna czyli „Wielkie Ciasto" na podstawie opowiadania J.R.R. Tolkiena Kowal z Podlesia Większego. Do tego podwójne emocje sportowe w hali Gdynia Arena zaserwują zarówno koszykarki Riviery, jak i koszykarze Asseco Gdynia.  Z kolei w niedzielę w Gdynia Arena wypełni się po brzegi miłośnikami disco polo.
Polecamy i zapraszamy!
 
PIĄTEK
 
4 x Gdyńska Szkoła Filmowa
31 stycznia o godz. 20.00 w Klubie Filmowym odbędzie się pokaz czterech nagradzanych na światowych festiwalach filmów oraz spotkanie z ich reżyserami - absolwentami Gdyńskiej Szkoły Filmowej.
Zobaczyć będzie można nominowaną w Cannes - jako pierwszy polski fabularny film krótkometrażowy na tym festiwalu - „Olenę" w reżyserii Elżbiety Benkowskiej, „Matkę" Łukasza Ostalskiego, „One" Marty Grabickiej oraz „Prawdziwy miód" Sławomira Witka. Gośćmi spotkania będą również dyrektorzy szkoły i producenci filmów: Leszek Kopeć oraz Jerzy Rados, a także gość specjalny - Paweł Huelle. W ramach biletu wstępu najnowszy Kwartalnik Artystyczny Bliza „Muzyka dziś" z załączonym filmowym dodatkiem „4 X Gdyńska Szkoła Filmowa" - do kupienia na miejscu w specjalnej cenie 10 zł.


W Uchu gra muzyka
Klub Muzyczny Ucho (ul. św. Piotra 2) zaprasza:
- w piątek 31 stycznia o godz. 18.00 - Scena muzyczna Wejherowo: BRUNO ŚWIATŁOCIEŃ, CALISTA, SLOVENIAN GIRL, FOSFOR, VERONIKA DANKESCHON. Bilety: 15 zł (bezpośrednio przed imprezą).
- w sobotę 1 lutego o godz. 14.00 - GDYNIA BREAKS 2014 (wydarzenie realizowane w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami Unii Europejskiej).

Wstęp wolny.

W Klubie Filmowym
Klub Filmowy w Gdyni (ul. Waszyngtona 1) zaprasza od piątku 31 stycznia do niedzieli 2 lutego na dwa filmy:

„Heli" (premiera)
godz. 18.00,
Reżyseria: Amat Escalante,
występują: Armando Espitia, Andrea Vergara, Juan Eduardo Palacios.
Dramat, Meksyk, 2013, 105 min.
Estela ma 12 lat i właśnie szaleńczo zakochała się w młodym uczniu szkoły policyjnej, który chce, żeby razem uciekli i wzięli ślub. Jej brat - Heli, będzie musiał stawić czoła panującej wokół przemocy, aby doprowadzić do tego, żeby marzenie nastolatków się spełniło. Film w brutalny sposób pokazuje działanie karteli narkotykowych i skorumpowanej policji. Reżyser Amat Escalante za swój najnowszy film został nagrodzony Złotą Palmą, natomiast operator "Heli" - Lorenzo Hagerman, otrzymał Srebrną Żabę podczas festiwalu Camerimage.


Nimfomanka - część I"
1 - 2 luty,
godz. 15.30 i 20.00 
Reżyseria: Lars von Trier,
występują: Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Stacy Martin, Shia LaBeouf, Christian Slater.
Dramat, Belgia/Dania/Francja, 2013, 110 min.
"Nimfomanka" to film z udziałem plejady gwiazd, takich jak Charlotte Gainsbourg ("Melancholia"), Shia LaBeouf ("Transformers", "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki"), Uma Thurman ("Kill Bill"), Jamie Bell ("Billy Elliot") czy Willem Dafoe ("Antychryst", "Aviator"), zawiera jedne z najodważniejszych scen i kreacji aktorskich w dziejach kina. Lars von Trier stworzył przenikliwe arcydzieło erotyczne - film, który jak żaden inny, podzieli widownię na entuzjastów i oburzonych przekroczeniem granic tego, co wolno pokazywać na ekranie.
Cokolwiek spodziewacie się zobaczyć, zobaczycie więcej...
Uwaga! Film przeznaczony tylko dla osób pełnoletnich.

Przed projekcjami filmu „Heli" będzie wyświetlany również polski krótki metraż „Danse macabre" (5 min.) - podobnie jak „Heli", biorący udział w konkursie na festiwalu w Cannes.
 

SOBOTA


Wielkie ciasto - pierwsza premiera w nowym gdyńskim teatrze

Teatr Gdynia Główna i Miasto Gdynia zapraszają na pierwszą premierę na nowej trójmiejskiej scenie! W weekend 1 i 2 lutego o godz. 12.00  w Teatrze Gdynia Główna (Dworzec PKP Gdynia Główna, peron -1) obejrzeć będzie można przedstawienie „Wielkie ciasto", inspirowane opowiadaniem J.R.R. Tolkiena „Kowal z Podlesia Większego".
 
To kulinarno - magiczny spektakl dla dzieci opowiadający pełną przygód historię młodego Kowalczyka. Jeden kreatywny reżyser, dwóch zdolnych aktorów, kilka „kuchennych lalek", garść wyobraźni, łyżka tajemnicy i szczypta dobrego humoru - to przepis na wyśmienitą teatralną zabawę przyprawioną nutą refleksji. 
 
Bilety w cenie 15 zł.


Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza w piątek 31 stycznia i sobotę, 1 lutego o godz. 19.00 i w niedzielę, 2 lutego o godz. 17.00 na sztukę Jolanty Janiczak „Joanna Szalona; Królowa" w reżyserii Waldemara Raźniaka. Sztuka ta znalazła się w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2012, a jej gdyńska realizacja spotkała się z entuzjastycznymi opiniami krytyki teatralnej.
Spiski i zbrodnie. Joanna Szalona; Królowa! Seks w wielkim mieście czy gra o tron?

Finalistka Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej Jolanta Janiczak tworzy niezwykle nowoczesną choć opowiedzianą z perspektywy wieków, fantazję historyczną na temat Joanny Kastylijskiej, zwanej Szaloną. Charyzmatyczna bohaterka próbuje znaleźć swoje miejsce w okrutnym świecie politycznych i erotycznych intryg dworskich. Czy ta wrażliwa i delikatna kobieta była tylko narzędziem w bezwzględnej walce o władzę, czy też opętaną niszczącą namiętnością do własnego męża „szaloną" królową? W „Joannie Szalonej..." niczym w największych dramatach Szekspira żądza, zemsta i obsesyjna zazdrość idą w parze z miłością, namiętnością i ostatecznym poświęceniem. Dokąd zmierza ten pochód...?

Spektakl dla widzów od 16 roku życia.

W Caffe Anioł
W Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) w sobotę 1 lutego o godz. 19.00 koncert zespołu Daddy Cool. Wejście: 15 zł od osoby po wcześniejszym odbiorze biletów w kawiarni.


Gdynia Breaks 2014
1 lutego Gdynię opanuje hip-hop i breakdance. Wszystko za sprawą Gdynia Breaks 2014 - wydarzenia związanego z subkulturą hip-hop, a konkretnie jednym z jej elementów- tańcem breakdance. Podczas wydarzenia tancerze - bboye zmierzą się ze sobą na parkiecie w dwuosobowych ekipach, a także solo w innowacyjnym konkursie „Seven 2 Smoke- Subject".
W sobotę, 1 lutego w Klubie Muzycznym Ucho w Gdyni młodzi ludzie z Gdyni, z całej Polski oraz zza granicy będą mieli okazję wymieniać swoje doświadczenie a także dzielić się swoją pasją do tańca...
Będzie energicznie, głośno, dynamicznie i z pasją. Tancerzy wspierać będzie doświadczony DJ, a przede wszystkim Elek3city Band, który będzie grał na żywo muzykę w stylu Funk, Break i Soul. O godzinie 21.30 Elek3city zagra koncert dla wszystkich miłośników takich brzmień.

Start  1 lutego o godzinie 14.00 w Klubie Muzycznym Ucho (ul. Św. Piotra 2).

Wstęp wolny.


Weź udział w najnowszym teledysku Leszczy
Już w sobotę, 1 lutego o godzinie 20.00 w Gdyni w kawiarni u Muzyk'uff  przy ul. Derdowskiego 9-11, organizujemy wspólne nagrywanie klipu!
Wstęp wolny.

Więcej na: http://www.eratuszgdynia.pl/news/1025


Riviera Gdynia - MKS MOS Konin
1 lutego w Gdynia Arena zagrają Riviera Gdynia z MKS MOS Konin. Start o godz. 14:00.

Mecz Asseco Gdynia - Energa Czarni Słupsk
1 lutego w Gdynia Arena zagrają Asseco Gdynia z Energa Czarni Słupsk. Start o godz. 18:00. Lokalne derby, więc i emocje spore. Tym bardziej, że gdynianie mają ostatnio wspaniałą passę wygranych.



NIEDZIELA

Wielka Gala Disco Polo
2 lutego, Gdynia Arena wypełni się po brzegi miłośnikami disco polo. Na fanów tego rodzaju muzyki czekają nie lada atrakcje - na scenie pojawią się m.in. niezwykle popularne zespoły „Boys" i „Weekend", a więc z pewnością nie zabraknie takich superprzebojów jak „Jesteś szalona" i „Ona tańczy dla mnie". Ponadto jubileusz 25-lecia działalności świętować będzie podczas tego koncertu znany i lubiany zespół „Akcent".
Bilety na „Wielką karnawałową galę disco polo" można nabyć w Arenie Gdynia (p. 018, godz. 8-16, tel. 58 783 55 06), a także na stronie internetowej www.ebilet.pl oraz w salonach Empik. Ceny biletów: 129, 119, 109, 99, 89, 79 i 69 zł, miejsca nienumerowane - 79 zł.

 

The Włodek Stepuro w Bukszprycie
Klub Studencki „Bukszpryt", ul. Morska 81 - 87, budynek Akademii Morskiej zaprasza w niedzielę, 2 lutego o godz. 18.00 na koncert The Włodek Stepuro.

Wstęp wolny.

„Trójmiejski bard rockowy" - gra swoje autorskie kawałki (polskojęzyczne) oraz covery rockowe (anglojęzyczne) takich wykonawców jak: The Rolling Stones, Eric Clapton, Pink Floyd, Black Sabbath (ballada), U2.
4 x Gdyńska Szkoła Filmowa

ikona