Tradycyjnie przesyłamy informacje o odbywających się w najbliższy weekend gdyńskich imprezach, a także propozycje na pożyteczne spędzenie wolnego czasu. Mamy nadzieję, że zarówno sami Państwo z nich skorzystają, jak i poinformują mieszkańców. Park Kibica - dziś inauguracja z atrakcjami! Dzisiaj (8 czerwca) rozpoczyna się wielkie piłkarskie święto, a wraz z nim startuje gdyński Park Kibica. Oficjalne otwarcie z udziałem prezydenta Wojciecha Szczurka o godz. 17.00, godzinę przed pierwszym meczem Euro 2012: Polska - Grecja, który będzie można obejrzeć na wielkim telebimie, wspólnie przeżywając sportowe emocje. W programie: - konkursy, m.in. wiedzy o reprezentacji Polski, - zabawy, - wypuszczenie 2012 biało-czerwonych balonów, - występ zespołu cheerleaderek z Miejskiego Domu Kultury - mistrzyń Polski. Transmisja telewizyjna rozpocznie się o godz. 17.30. Przypominamy, że od 8 czerwca do 1 lipca kibice spragnieni wspólnego przeżywania sportowych emocji będą mogli obejrzeć wszystkie mecze EURO 2012 na ogromnym telebimie o powierzchni 32 m2 w Parku Kibica w Parku Rady Europy (u zbiegu ul. Borchardta i Armii Krajowej). Rozgrywki będzie można śledzić stojąc lub siedząc na zielonej trawie, na kocu, leżaku czy specjalnie przygotowanej trybunie. Organizatorzy przygotowali też specjalny sektor dla kibiców niepełnosprawnych. Przy ekranie na 10-metrowych masztach zawisną flagi narodowe grających aktualnie zespołów. W dni, w których występuje reprezentacja Polski, publiczność w gorącą atmosferę meczu wprowadzi redaktor Jacek Pawlewski. Podczas pozostałych dni fachowy komentarz zapewnią Mariusz Machnikowski, na co dzień dyrektor Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia", i Tomasz Frymark, który komentuje wszystkie mecze Arki Gdynia. Transmisjom wszystkich meczów rozpoczynających się o godz. 18.00 (w dniach 8-15 czerwca) towarzyszyć będzie bezpłatny Park Małego Kibica. Tam, w godz. 17.00-20.00, najmłodsi pod okiem animatorów z fundacji Bomalihu wezmą udział w twórczych zabawach z przewagą aktywności rozwijających kreatywność, dla których piłka nożna stanowić będzie jedynie tło. Poza godzinami emisji meczów Park będzie po prostu miejscem odpoczynku. Partnerem Parku Kibica jest firma Coca Cola. Będzie można w nim obejrzeć mecz i posilić się korzystając ze specjalnie uruchomionych punktów gastronomicznych. Park Kibica będzie działać przez cały okres trwania Mistrzostw Europy EURO 2012 - w dniach 8 czerwca - 1 lipca w godzinach 10.00-0.00. UWAGA! Na Molo Południowym na wysokości „Róży Wiatrów" obejrzeć można wystawę fotograficzną „Wielkie chwile polskiej piłki". Miasto spodziewa się kilku, kilkunastu tysięcy kibiców - mieszkańców i turystów. W pobliżu Parku Kibica wzdłuż al. Jana Pawła II (Molo Południowe) odbywa się także kiermasz produktów regionalnych, na który zaproszono producentów żywności, a także rzemiosła artystycznego i wyrobów pamiątkarskich z całej Polski. mapka Strefy Dobrej Zabawy z Parkiem Kibica Mistrzostwa Polski Klubów Kibica Koszykówki W dniach 8-10 czerwca odbędą się VIII Mistrzostwa Polski Klubów Kibica Koszykówki. Dzięki ubiegłorocznemu triumfowi zespołu kibiców Asseco Prokomu gospodarzem tegorocznych rozgrywek jest Gdynia. W zawodach wezmą udział:- grupa A - Asseco Prokom Gdynia I, AZS Koszalin, Astoria Bydgoszcz, Trefl Sopot, Kotwica Kołobrzeg;- grupa B - Stal Ostrów Wielkopolski, Asseco Prokom II, Czarni Słupsk, Sportino Inowrocław, Turów Zgorzelec. Harmonogram mistrzostw: 8 czerwca (piątek)Hala Sportowo-Widowiskowa „Gdynia", ul. Kazimierza Górskiego 8- godz. 10.00-16.50 - mecze grupy „A"; hala GOSiR, ul. Olimpijska 2/5- godz. 10.15-17.05 - mecze grupy „B"; 9 czerwca (sobota)Hala Sportowo-Widowiskowa „Gdynia", ul. Kazimierza Górskiego 8- godz. 9.00-14.20 - mecze grupy „A";- godz. 16.30-17.20 - mecze półfinałowe; 10 czerwca (niedziela)Hala Sportowo-Widowiskowa „Gdynia", ul. Kazimierza Górskiego 8- godz. 10.00-11.30 - mecz o III miejsce;- godz. 11.30-12.30 - konkurs rzutów „za trzy";- godz. 12.30-13.30 - konkurs „wsadów";- godz. 13.30-15.00 - finał;- godz. 15.00 - uroczyste zakończenie mistrzostw. Wstęp wolny! Organizatorem mistrzostw jest Stowarzyszenie Sympatyków Koszykówki Asseco Prokom Gdynia - „SSK APG". Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.mpkk.pl/. Tea-tralna nocą Klub Tea-tralna w Gdyni (Teatr Miejski, ul. Bema 26) zaprasza w sobotę (9 czerwca) o godz. 22.00 na „Tea-tralną nocą, czyli klubowo na scenie teatru". DJ-e oraz muzycy tworzący przeróżne odmiany klubowych dźwięków udowodnią, że muzyka rozrywkowa to prawdziwa sztuka. Dawne kawiarniane tradycje podane zostaną w nowoczesnym klubowym stylu. Wstęp wolny. Giełda Kolekcjonerska W niedzielę (10 czerwca) w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) odbędzie się kolejna Giełda Kolekcjonerska. To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów, początkujących zbieraczy oraz miłośników staroci i przedmiotów z duszą. Zapraszamy w godz. 10.00-14.00. W Gdyni działa spore środowisko kolekcjonerów wszelkiej maści. Zbiory niektórych są bardziej okazalsze niż te muzealne. Pasjonaci założyli Gdyński Klub Kolekcjonerów, a giełda jest jego owocem. W muzeum będzie można podziwiać antyki, kupić, sprzedać lub wymienić się przedmiotami z kolekcji. Będzie w czym wybierać, ponieważ oprócz kolekcjonerów z Trójmiasta i Pomorza swoje zbiory zaprezentują także goście z sąsiednich województw. Osoby chcące wystawić swoje przedmioty powinny przyjechać godzinę wcześniej, aby je spokojnie wyeksponować. Wstęp wolny. „Słowik" w Tea-tralnej Tea-tralna w Gdyni (Teatr Miejski, ul. Bema 26) zaprasza w niedzielę (10 czerwca) o godz. 11.00 na „Teatralny poranek dla dzieci" - Teatr KLAPA „Słowik". Słowik, niepozorny mały ptaszek obdarzony cudownym głosem zainspirował Koperka i Kminka do bliższego przyjrzenia się „koledze po fachu". Jak zwykle przewrotna adaptacja bajki J. Ch. Andersena pełna jest niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Jednak przekaz pozostaje ten sam co u Andersena. Najważniejsza jest wolność i radość życia. Na nic pałace i piękne ogrody, gdzie nawet ptak musi śpiewać, jak mu Pan każe. Wyjątkowa i niesamowita zabawa dla dzieci - tych najmłodszych i tych starszych oraz dla ich rodziców. Wstęp: 10 zł. Liczba miejsc ograniczona. Ale szycie! Klub Osiedlowy „Apteka" w Gdyni Chyloni (ul. Opata Hackiego 17A) zaprasza w niedzielę (10 czerwca), w godz. 16.00-20.00, na warsztaty patchwork „Ale szycie!". Podczas zajęć będzie można wykonać: torby ekologiczne, jaśki, pokrowce na telefony, serwetki, opakowania - w zależności od kreatywności uczestników. Warsztaty poprowadzi Agata Jaworska - profesjonalistka, pasjonatka, laureatka konkursów patchworkowych i lalkarskich. Zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Aby zapisać się na warsztaty należy zgłosić się telefonicznie: 513 385 495 lub e-mailowo: klubosiedlowyapteka@gmail.com. Organizatorzy zachęcają uczestniczki i uczestników do przynoszenia tkanin, nici, guzików i tasiemek, które mogą zostać wykorzystane podczas warsztatów. W Klubie Filmowym... Klub Filmowy w Gdyni (ul. Waszyngtona 1) zaprasza w najbliższy weekend (9-10 czerwca) na pokazy dwóch filmów: „Trzy" oraz „Poliss". 9 czerwca (sobota)- godz. 15.30 - „Trzy"- godz. 18.00 - „Trzy"- godz. 20.15 - „Poliss" 10 czerwca (niedziela)- godz. 15.30 - „Poliss"- godz. 18.00 - „Trzy"- godz. 20.15 - „Poliss" „Trzy" reżyseria: Tom Tykwer występują: Devid Striesow, Sophie Rois, Sebastian Schipper szczegóły: komediodramat/romans, Niemcy, 2010, 119 min. Simon (Sebastian Schipper) i Hanna (Sophie Rois) są parą od 20 lat. Mieszkają w Berlinie. Atrakcyjni, modni, dojrzali, bezdzietni, mocno stąpający po ziemi. Romanse, pragnienie posiadania dzieci, wspólne mieszkanie, poronienie, ucieczki i powroty - prezenterka i inżynier sztuki mają to już za sobą. Kiedy spoglądają w przyszłość, nie widzą wiele. Do tego momentu, gdy oboje, nie wiedząc o swoich czynach, zakochują się w tym samym mężczyźnie - Adamie (Devid Striesow). Najnowsza produkcja Toma Tykwera (m.in. „Biegnij Lola, biegnij", „Pachnidło: historia mordercy") była nominowana do Złotego Lwa na MFF w Wenecji, a stale współpracujący z reżyserem operator - Frank Griebe za zdjęcia do niej otrzymał nominację do Złotej Żaby na festiwalu Camerimage. „Poliss" reżyseria: Maiwenn Le Besco występują: Karin Viard, Joeystarr szczegóły: dramat, Francja, 2011, 127 min. ograniczenia wiekowe: 16+ Maïwenn - znana modelka i aktorka („Piąty element", „Pardonnez-moi"), a dziś również producentka, scenarzystka i reżyserka, przedstawia w „Poliss" pracę specjalnej jednostki policji paryskiego Departamentu Ochrony Dzieci. Pedofilia, gwałty na nieletnich, seks za pieniądze, przemoc - nie tylko fizyczna, strach przed wyjawieniem tajemnicy. Z takimi problemami policjanci zmagają się na co dzień. Nie mogą przy tym stracić zimnej krwi, bo emocje często utrudniają wykrycie prawdy. Sytuacja bardziej się zagęszcza, kiedy do grupy dołącza fotografka Melissa, która na zlecenie rządu ma zrobić dokumentację funkcjonowania całej jednostki. Film „Poliss" został bez wątpienia zauważony przez Francuską Akademię przyznającą Cezary. I choć udało mu się zdobyć jedynie dwie nagrody (montaż, nagroda aktorska dla Naidry Ayadi), pozostałych jedenaście nominacji (najlepszy film, reżyseria, zdjęcia, dźwięk, scenariusz i liczne wyróżnienia dla obsady) dało imponujący wynik wśród pozostałych kandydatów. Zresztą również krytyka doceniła najnowszą produkcję Maïwenn, podkreślając bezkompromisowość reżyserki w ukazywaniu tak trudnych problemów. Cena biletu: 10 zł. Strona internetowa Klubu Filmowego w Gdyni: http://www.klubfilmowy.pl/. Opublikowano: 08.06.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)